rycerze wiosny okręgówki

Rycerze wiosny w okręgówce na Dolnym Śląsku

Rozgrywki rundy wiosennej w okręgówkach na Dolnym Śląsku nabierają tempa. Sprawdziliśmy, które drużyny najlepiej spisują się po zimowej przerwie. Co ciekawe, nie zawsze są to te same, które przodują w tabelach całego sezonu.

 

Nazwy klubów na Dolnym Śląsku. Zobacz, których jest najwięcej

Spośród 64 drużyn, które występują w okręgówce na Dolnym Śląsku, tylko trzy z nich zdobyły komplet punktów na wiosnę: Unia Bardo, Victoria Świebodzice oraz Karolina Jaworzyna Śląska. Na uwagę zwraca zwłaszcza postawa Unii, która może pochwalić się stosunkiem bramek 33:1 w czterech spotkaniach.

 

Co ciekawe, żadna z tych ekip nie znalazła się w czubie naszego zestawienia. A to dlatego, że rozegrały po cztery mecze, a kilka drużyn (z pięcioma występami na wiosnę) w sumie zdobyło o jeden punkt więcej.

 

Rycerze wiosny okręgówki na Dolnym Śląsku

O kolejności w tabeli rycerzy wiosny decydowała: liczba punktów, procent zdobytych punktów, a następnie stosunek bramek.
MiejsceKlubLiczba meczówPunktyStosunek bramekProcent punktów możliwych do zdobycia
1Sparta Grębocice51318-686.6
-Nysa Zgorzelec51318-686.6
-GKS Warta Bolesławiecka51315-386.6
4Unia Bardo41233-1100
5Victoria Świebodzice41215-1100
6Karolina Jaworzyna Śląska41213-4100
7Czarni Jelcz-Laskowice 51214-380
8Konfeks Legnica51214-580
9Prochowiczanka Prochowice5128-480
10Orzeł Sadowice 41012-583.3
11Unia Złoty Stok51014-566.6
12Zamek Kamieniec Ząbkowicki5109-466.6
13Leśnik Osiecznica5910-660
14Zamet Przemkw599-560
15LKS Bystrzyca Górna498-675
16MKP Wołów489-266.6
17Wiwa Goszcz 4810-466.6
18Wratislavia Wrocław488-366.6
19Olimpia Jędrzychowice5818-953.3
20Piast Wykroty5812-553.3
21Orla Wąsosz588-353.3
22Piast Dziwiszów4710-258.3
23Olimpia Kamienna Gra4711-458.3
24Sokół Marcinkowice478-458.3
25Zjednoczeni Łowęcice 477-658.3
26Stal Chocianów5710-1046.6
27Zryw Gola Świdnicka579-946.6
28Orliki Węgliniec576-746.6
29Iskra Księginice5710-1246.6
30Iskra Kochlice578-1046.6
31Kaczawa Bieniowice577-946.6
32Włókniarz Leśna578-1246.6
33Cosmos Radzimów575-946.6
34Łużyce Lubań469-950
35KS Łozina 463-750
36Rodło Granowice565-640
37Kuźnia Jawor569-1140
38Victoria Tuszyn567-940
39GKS Raciborowice569-1340
40Zdrój Jedlina Zdrój358-755
41Widawa Bierutów 455-541.6
42Odra Chobienia5510-1033.3
43LKS Brożec 445-733.3
-Nysa Kłodzko445-733.3
45Polonia Środa Śląska 447-1033.3
46GKS Mirków/Długołęka 447-1133.3
47Czarni Lwówek Śląski446-1233.3
48Czarni Rokitki545-726.6
49Polonia Bystrzyca Kłodzka548-1126.6
50Chojnowianka Chojnw549-1426.6
51Grom Witków433-2525
52Górnik Złotoryja535-820
53Iskra Jaszkowa Dolna535-1020
54Hutnik Pieńsk537-1520
55Bumerang Wrocław424-1016.6
56Burza Chwalibożyce423-1016.6
57Strzelinianka Strzelin418-148.3
58Polonia-Stal II Świdnica413-108.3
59Czarni Kondratowice 514-136.6
60Twardy Świętoszów515-156.6
61Skalnik Czarny Br402-150
62Grom Gromadzyń-Wielowieś505-200
63Sudety Dziećmorowice300-180
64KS 1946 Chełmsko Śląskie502-240

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *