Zadyma w Jaworze Kuźnia Odra Ścinawa

Zadyma w Jaworze. Mecz Kuźnia – Odra Ścinawa przerwany

Zadyma w Jaworze. Mecz legnickiej okręgówki Kuźnia – Odra Ścinawa został przerwany po niespełna 30 minutach z powodu bójki na trybunach. Do walki włączyli się również zawodnicy gości.

IV liga dolnośląska: 3. kolejka w obu grupach (WYNIKI, TABELE, STRZELCY)

Na murawie był wtedy wynik 1:1, gdy na trybunach zaczęły się niepokoje.  O sprawie pisze portal e-legnickie.pl, gdzie można również zobaczyć galerię z meczu i tego, co się działo na trybunach. Widać, jak w pewnym momencie przed trybuną zajmowaną przez kibiców Odry, zgromadziła się grupa młodych ludzi. Później jeden z nich chce zerwać z szyi szalik kibicowi ze Ścinawy. Dochodzą kolejni napastnicy, widać na kolejnych zdjęciach szamotaninę, później regularną bijatykę.

Do walki dołączają zawodnicy Odry, którzy – jak później tłumaczył na łamach portalu e-legnickie.pl trener gości Tomasz Wołoch – bronili swoich krewnych, i znajomych, bo to głównie oni zasiadali na trybunie. Ostatecznie sędzia przerwał mecz, a według medialnych doniesień, kilka osób ze Ścinawy zostało dotkliwie pobitych.

Regions Cup 2007. Oto jak potoczyły się losy naszych mistrzów Europy

Nieco inaczej zadymę opisuje portal jawor24h.pl, według którego nie wiadomo, kto rozpoczął rękoczyny (zdjęcia, o których wspominałem wyżej raczej nie pozostawia wątpliwości). Według portalu, główną winę za zaognienie awantury ponoszą piłkarze ze Ścinawy, którzy dołączyli do bójki.

Kuźnia Jawor zapewne nie uniknie srogich konsekwencji. Taki oto prezent kibole tego klubu sprawili mu na 70-lecie. Jak na ironię, na niedzielę (28 sierpnia) zaplanowano na tym samym stadionie imprezę z okazji jubileuszu. Zapowiada się teraz bardziej na stypę…

Niestety, z tych pobieżnych informacji, jakie można przeczytać na temat wydarzeń w Jaworze, wynika, że działacze Kuźnia również nie są bez winny. Według relacji medialnych (wynika to również ze zdjęć) nie było na nim porządkowych, a przynajmniej nie interweniowali.

Kary posypią się również na niektórych piłkarzy Odry, którzy wzięli udział w zadymie. Bo choć doskonalę rozumiem ich postawę (widząc jak jakiś łysy patol bije kogoś z rodziny, czy choćby znajomego, trudno nie reagować), to udział w bójce powinien zakończyć się wykluczeniem. A następnie innymi karami dyscyplinarnymi.