DZPN zadymy Andrzej Padewski

Bójka i przerwany mecz w A klasie

Bójka i przerwany mecz w wałbrzyskiej klasie A. Do zadymy na murawie doszło w 87 min. meczu Iskra Witków – Pogoń Pieszyce. Sędziowie nie wznowili już przerwanego spotkania.

Zadyma w Jaworze. Mecz Kuźnia – Odra Ścinawa przerwany

Niespokojnie w małych ligach na Dolnym Śląsku. W minioną sobotę doszło do zadymy na trybunach w Jaworze, dziś miała miejsce awantura na murawie w wałbrzyskiej klasy A. Konkretnie w Witkowie Śląskim, gdzie miejscowa Iskra grała z Pogonią Pieszyce.

Jak doszło do zdarzeń, które spowodowały, że sędzia przerwał mecz? Wiadomo na pewno, że była 87 minuta spotkania. Goście prowadzili 2:1.

Tak oto sytuację relacjonują obie strony:

Na fanpage Iskry Witków Śl. można przeczytać

Skandal w Witkowie. Iskra przegrywała 1:2 z Pogonią Pieszyce, gdy w 86. sędzia przerwał mecz. Dodajmy, iż arbiter nie dawał sobie rady od pierwszego gwizdka. W końcówce po zamieszaniu pod naciskiem swojego taty, będącego sędzią bocznym, zakończył mecz.
Na koniec dodamy, iż w przerwie oraz zaraz po meczu sędziów piwem w szatni częstował trener… Mieroszowa. Komuś bardzo zależy na tym, by Iskra przegrywała. Mecz z Pogonią zakończy się pewnie walkowerem na naszą niekorzyść. Bądźcie na bieżąco.

Inaczej sytuację widzą w Pieszycach. Oto jak ostatnie minuty opisuje oficjalna strona Pogoni:

W drugiej połowie spotkania, na 3 minuty przed jego zakończeniem meczu na boisku doszło do scen, jakich nie byliśmy jeszcze świadkami. Jeden z zawodników gospodarzy nie mogąc pogodzić się z różnicą poziomu sportowego dzielącego obie drużyny z wyskoku kopnął nogą w klatkę piersiową jednego z zawodników naszej drużyny, po czym w jego ślady, wykorzystując brak wymaganych regulaminem rozgrywek służb porządkowych, ruszyło kilku kibiców (sędziowie uciekli).

W tym momencie sędziowie prowadzący rozgrywki przerwali mecz, a na miejsce została wezwania Policja. Spotkanie nie zostało już wznowione.

Bez względu na różnice w opisie przebiegu wydarzeń, klub z Witkowa Śl. musi się liczyć z surowymi konsekwencjami. Jeśli bowiem rzeczywiście kibice wbiegli na murawę i doszło do bójki, to mamy do czynienia ze sporym skandalem. Oczywiście wydział dyscypliny OZPN Wałbrzych musi wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy (zwłaszcza, że padają różne oskarżenia).

1 thought on “Bójka i przerwany mecz w A klasie”