30 kolejka Saltex IV liga wschód

IV liga wschód: Mecz na przełamanie? Tylko w Wołowie (12. KOLEJKA, TABELA)

12. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Pierwsze zwycięstwo w sezonie Piasta Nowa Ruda, który wygrał w gościnnym Wołowie. Ważne zwycięstwo również ekipy z Sadowic. Oto wyniki 12. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

Tak strzelają w IV lidze. Bracia na czele klasyfikacji

Przed tygodniem, po 10 przegranych meczach, Orzeł Sadowice w końcu wygrał. Podopieczni Jacka Opałki poszli za ciosem i w sobotę wygrali drugi mecz z rzędu. Tym razem 2:1 pokonali Orła Ząbkowice Śl. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył niezawodny ostatnio Alan Reszka (61 i 65 min.).

To co tydzień temu udało się sadowiczanom, w sobotę udało się w końcu piłkarzom z Nowej Rudy. Piast wygrał w Wołowie ze znacznie wyżej notowanym MKP 2:1. Niespodzianka? Niekoniecznie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gospodarze nie wygrali jeszcze u siebie żadnego meczu. w 6 spotkaniach zdobyli zaledwie 2 punkty. Tym razem w Wołowie przełamali się noworudzianie, którzy wygrali pierwszy mecz w sezonie. Wszystkie gole padły w ciągu 4 minut. Goście prowadzili po trafieniach Romana Okhrimenki (48 min.) oraz Łukasza Kamińskiego (49), na co odpowiedział Adrian Marcinkowski (51). W pierwszej połowie rzutu karnego dla gospodarzy nie strzelił Kamil Ramiączek.

Wtopy Kornela Paszkiewicza… Najpierw IV liga, potem Puchar Polski

Wygrywały drużyny z dołu tabeli, wygrały swoje mecze te z czuba. Lider z Gaci zwyciężył 2:0 w Bielawie. Bramki padły w 5. (Michał Wróbel) i 36 min. (Paweł Synowiec). Trzeba przyznać, że przyjezdni cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku.

Wicelider ze Świdnicy grał również na ciężkim, wyjazdowym terenie, w Goszczu. Polonia-Stal wygrała 1:0 po golu w ostatniej minucie Wojciecha Szuby. Mecz był dość wyrównany, choć o tę jedną bramkę goście rzeczywiście byli lepsi. Co ciekawe – w barwach zielono-białych zagrała rezerwowa para stoperów, Jakub Białas i Eryk Klemiński – których średnia wieku to 17 lat!

Za prowadzącą dwójka, znajduje się dwóch beniaminków ze strefy wałbrzyskiej – Victoria Świebodzice i Unia Bardo. Świebodziczanie rozbili Sokoła Marcinkowice 5:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Marcin Traczykowski, Kacper Niemczyk, Kamil Sadowski, Artur Słapek, Wojciech Błażyński. Unia tymczasem pokonała innego Sokoła – z Wielkiej Lipy – 2:0. Bramki zodbyli Krzysztof Czachor oraz Michał Szabat.

W bardzo ważnym meczu dwóch ekip z drugiej połowy tabeli, w derbach powiatu wrocławskiego, Bystrzyca Kąty Wrocławskie wygrała 3:1 z GKS Kobierzyce.  Było to pierwsze zwycięstwo gospodarzy po czterech meczach bez 3 punktów. Tymczasem drużyna z Kobierzyc, która świetnie rozpoczęła sezon, zaliczyła czwarty mecz z rzędu bez wygranej.

W ostatnim meczu Pogoń Oleśnica wygrała w Jaworzynie Śl. z Karoliną 2:0. Gole padły w ostatnich trzydziestu minutach spotkania, a na listę strzelców wpisali się Karol Siódmiak oraz Filip Robel.

IV liga wschód: 12. kolejka

• Bielawianka Bielawa – Foto-Higiena Gać 0:2
  • Bystrzyca Kąty Wr. – GKS Kobierzyce 3:1
  • Wiwa Goszcz – Polonia-Stal Świdnica 0:1
  • Victoria Świebodzice – Sokół Marcinkowice 5:1
  • Unia Bardo – Sokół Wielka Lipa 2:0
  • Orzeł Sadowice – Orzeł Ząbkowice Śl. 2:1
  • MKP Wołów – Piast Nowa Ruda 1:2