IV liga dolnośląska zachód

IV liga zachód: Ostre strzelanie na zachodzie (12. KOLEJKA, TABELA)

12. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. Tempa nie zwalniają drużyny ze Strzegomia i Jędrzychowic, które znów odniosły efektowne zwycięstwa. Wszystkich przebiły jednak rezerwy Zagłębia, które w niedzielę strzelił … 17 goli. Oto wyniki 12. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela.

Tak strzelają w IV lidze. Bracia na czele klasyfikacji

AKS Strzegom wygrał dwa ostatnie mecze aplikując w nich rywalom 19 gol. W 12. kolejce podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego tempa nie zwolnili i wygrali z rezerwami Chrobrego 5:1. Golami podzielili się niezwykle skuteczni ostatnio bracia Wasilewscy – Adam i Marcin – którzy strzelili po dwa gole. Piątego dołożył Dawid Domaradzki. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo strzegomian w lidze.

Jeszcze lepszą passą, bo aż 6 zwycięstw z rzędu, może się pochwalić beniaminek z Jędrzychowic. Apis nie dał szans Piastowi w Wykrotach wygrywając 6:3, prowadząc już 5:0 oraz 6:1. Gospodarze pod koniec jeszcze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Gole w spotkaniu zdobywali Daniel Ziółkowski – 2, Andre Moraes oraz Dariusz Bryjak – 2, Paweł Siciński, Dawid Więckiewicz – 2 i Łukasz Kusiak.

Pogrom IV lidze. Rezerwy Zagłębia wygrywają 17:0

Niezłą dyspozycję z ostatnich tygodni potwierdziły Karkonosze Jelenia Góra, które wygrały w Przemkowie 4:0. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy, kiedy goście prowadzili 3:0. Pierwszego gola zdobył Robert Lekszycki, a potem hattrickiem popisał się Giorgi Gogolashvili.

4:0 wygrała również drużyna z Warty Bolesławieckiej. Takim rezultatem GKS pokonał Lotnika Jeżów Sudecki. Do przerwy było 3:0, a na listę strzelców wpisali się Marcin Kraśnicki, Mariusz Krzysik oraz Marcin Głowacki. Po zmianie stron rezultat meczu ustalił Sławomir Pełdiak.

W Chocianowie w meczu beniaminków Stal lepsza od Nysy Zgorzelec. Do przerwy było 1:1 po golach Rafała Burdy i Pawła Jaworskiego. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w drugiej części meczu Mateusz Bartuzel. W ostatnim sobotnim meczu Włókniarz Mirsk – Orla Wąsosz padł remis 2:2.

W pierwszym niedzielnym meczu rezerwy Zagłębia rozgromiły Granicę Bogatynia 17:0. Więcej o meczu tutaj. W drugim niedzielnym meczu Orkan Szczedrzykowice wygrał w Grębocicach ze Spartą 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 75 min. Patryk Długosz.

IV liga zachód: 12. kolejka

• AKS Strzegom – Chrobry II Głogów 5:1
  • Zagłębie II Lubin – Granica Bogatynia 17:0
  • Zamet Przemków – Karkonosze Jelenia Góra 0:4
  • GKS Warta Bolesławiecka – Lotnik Jeżów Sudecki 4:0
  • Stal Chocianów – Nysa Zgorzelec 2:1
  • Sparta Grębocice – Orkan Szczedrzykowice 0:1
  • Orla Wąsosz – Włókniarz Mirsk 2:2