• KGHM ZANAM Polkowice – Olimpia Kowary 5:0 ( 2:0)

Bramki: zawodnik testowany 20, 35, 55, Wojciech Konefał 65, 70

• Zagłębie Lubin – Milsami Orhei 4:1 (1:0).

Bramki: Buksa (32), Siemaszko (68), Madera (86), Woźniak (89).

• Prochowiczanka – Konfeks Legnica 4:0 (3:0).

Bramki: Azikiewicz (9), Matulak (15), Szumański (45), Grochowski (62).

• Śląsk Wrocław – Saburtalo Tbilisi 3:0 (1:0)

Bramki: Pich (41), Morioka (50), Roman (90).

Śląsk: Pawełek – Pawelec (70 Zieliński), Kokoszka (77 Łyszczarz), Celeban, Dankowski – Kovacević (77 Dvali), Madej (65 Stjepanović), Pich, Riera (70 Roman), Morioka – Biliński (80 Idzik).

• Miedź Legnica – Ślęza Wrocław 2:0

W swoim pierwszym sparingu Miedź pokonała trzecioligową Ślęzę Wrocław 2:0. Oba gole padły do przerwy po strzałach Paula Batina i Mariusza Rybickiego.

• Chrobry Głogów – Raków Częstochowa 1:0
  • Nysa Kłodzko – Karolina Jaworzyna Śląska 2:3 (0:2)
  • Zagłębie II Lubin – Korona Kożuchów 1:0
  • Polonia Środa Śląska – Sokół Wielka Lipa 0:3 (0:3)

Bramki: Kamil Pyzłowski x 2, Filip Bienkiewicz.

• Polonia-Stal Świdnica – GKS Kobierzyce 1:2 (1:0)

Gol dla Polonii-Stali: Szuba.

• Wratislavia – Sokół Smolec 2:2

Bramki dla Wratislavii: Marcin Sys, Patryk Kotecki

• Piast ZPAS Nowa Ruda – Kryształ Stronie Śląskie 5:3

Bramki dla Piasta: Kołat x2, Kamiński, Borek i Schmidt.

• Orkan Szczedrzykowice – Lechia Dzierżoniów 3:2

Bramki dla Lechii: Niedojad, Tomkiewicz.

• Miedź II Legnica – Piast Żmigród 0:2

W meczu dwóch trzecioligowców lepsi goście ze Żmigrodu. Gole dla Piasta strzelili Krystian Jajko oraz Piotr Niewieściuk.

• Polonia Trzebnica – Śląsk II Wrocław 3:2 (1:0)
  • Płomień Radwanice – Górnik Lubin 4:3
  • Lechia Dzierżoniów JR – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:1

SPARINGI 23 – 26 STYCZNIA

• Piast ZPAS Nowa Ruda – Start Namysłów 1:1 (0:1), karne 3:1
  • Zagłębie Lubin – Dinamo Zagrzeb 1:3

W drugim meczu podczas zgrupowania w Turcji, Zagłębie Lubin zmierzyło się z Dinamem Zagrzeb. Emocji nie brakowało, ale przeważały te nie do końca sportowe. Miedziowi zostali ukarani trzema czerwonymi kartkami, a Chorwaci dwoma…

„Zaczęło” się  w 22 min., gdy jeden z Chorwatów zaatakował Sebastiana Maderę, a sprawiedliwość postanowił mu wymierzyć Jakub Tosik. Obaj, gracz Dinama i Tosik, zostali wykluczeni z gry. Niedługo potem Jana Vlaskę ostro potraktował jeden rywali. W obronie kolegi stanął Lubomir Guldan i też dostał czerwoną kartkę. Chorwat jedynie żółtą. W 38 min. za kolejny brzydki faul, tym razem na Adrianie Rakowskim, z murawy wyleciał jeden z rywali lubinian.

Po zmianie stron składy wróciły do stanu 11 na 11, ale już bez Guldana i Tosika. W 51 min. Chorwatom udało się sprowokować Sebastiana Maderę, który otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę. Zastąpił go jednak Dominik Jończy.

W meczu padł wynik 3:1 dla Dinama. Honorowego gola dla Miedziowych strzelił z rzutu karnego Filip Starzyński.

• Śląsk Wrocław – Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 2:0

W pierwszym meczu podczas zgrupowania w tureckim Side Śląsk pewnie pokonał 12. zespół bułgarskiej ekstraklasy.

Bramki: Biliński (22), Morioka (70).
Śląsk: Pawełek (45 Kamenar) – Pawelec (75 Zieliński), Kokoszka (60 Dvali), Celeban, Dankowski – Pich, Kovacević (60 Stjepanović), Riera (75 Roman), Madej (75 Grajciar), Morioka, Biliński (85 Mervo).

• Zagłębie Lubin – Terek Grozny 1:1

Zagłębie Lubin przebywa na zgrupowaniu w Turcji. W rozegranym w Belek pierwszym sparingu podopieczni Piotra Stokowca zremisowali z Terekiem Grozny 1:1 (1:1). Ekipa z rosyjskiej ekstraklasy objęła prowadzenie w 2 min. po rzucie karnym wykorzystanym przez Gabriela Torje. Pięć minut później wyrównał Filip Starzyński

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorovski (62 Siemaszko), Madera (62 Jończy), Jach (62 Oko), Cotra (62 Jakub Tosik) – Woźniak (62 Janus), Kubicki (62 Rakowski), Jagiełło (62 Piątek), Starzyński (62 Żyra), Janoszka (62 Vlasko) – Nespor (62 Buksa).

SPARINGI WEEKEND 20 – 22 STYCZNIA

• Granica Bogatynia – Olszyna Lubańska 2:0
  • Górnik Wałbrzych – Victoria Świebodzice 3:1
  • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice CLJ 3:0

Bramki:  Damian Niedojad x 2, Bartłomiej Tomkiewicz.

• Karolina Jaworzyna Śl. – Zjednoczeni Żarów 5:1 (0:0)
  • Bielawianka Bielawa – Piast Gliwice JR 4:2
  • Nysa Kłodzko – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:1 (1:1)
  • Miedź II Legnica – AKS Strzegom 4:0 (4:0)

Bramki: Zatwarnicki, Poręba, Żyliński, L. Zieliński.

• Ślęza Wrocław – Wiwa Goszcz 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

W rozegranym na boisku AWF trzecioligowa Ślęza pewnie pokonała beniaminka IV ligi Wiwę Goszcz. Mecz rozegrany został w systemie 3 x 30 min. Bramki strzelali: Firlej (7, karny), Jakóbczyk (32), testowany V  (68), testowany IV  (74).

• Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 2:2 (0:1)

W piątek (20.01) w Środzie Śląskiej odbył się sparing Śląska Wrocław z Chrobrym Głogów. Dla obu klubów był to już drugi sparing tej zimy – w środę Śląsk zremisował z Wartą Poznań 3:3, a Chrobry uległ Zagłębiu Lubin 0:4 (link powyżej).

Tym razem padł remis 2:2. Głogowianie obieli prowadzenie tuż przed przerwą po strzale Michał Michalca. Wyrównał zaraz po przerwie Piotr Celeban, a w 80 min. Ryota Morioka dał prowadzenie WKS-owi. Na tym jednak nie koniec strzelania, bowiem w ostatniej akcji meczu były zawodnik Śląska, a obecnie napastnik Chrobrego, Konrad Kaczmarek wyrównał.

Oto piłkarz 2016 roku na Dolnym Śląsku

Śląsk (I połowa): Kamenar – Repski, Wiech, Dvali, Zieliński – Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels – Idzik, Mervo.
(II połowa): Pawełek – Dankowski, Celeban, Dvali (75′ Kohut), Pawelec – Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera – Biliński.

Chrobry: Testowany 1 (46 Janicki) – Michalski, testowany 2, Michalec, Wawszczyk (46 Hodowany), Danielak (46 Machaj B.), Gąsior (70 Borecki), Kona (46 Bonecki), Napolov (46 Kaczmarek), Machaj M. (46 Wojciechowski), Szczepaniak (70 Danielak).