Dolnośląski Pro Junior System

Dolnośląski Pro Junior System. Nagroda za grę młodzieżowców

W regionie ma ruszyć Dolnośląski Pro Junior System, a więc system, w którym kluby będą mogły wygrać premię finansową za to, że stawiają na młodzieżowców.

 

Takie pieniądze do wygrania w Saltex IV lidze dolnośląskiej

Pro Junior System PZPN obowiązuje w bieżącym sezonie na szczeblu centralnym, a więc od ekstraklasy do II ligi. To system, który promuje te kluby, które stawiają na młodzieżowców i wychowanków (zawodników w wieku 21 lat i młodszych). Jest o co grać, bo do podziału jest 10 mln zł.

 

Od nowego sezonu na Dolnym Śląsku ma ruszyć jego regionalna wersja – Dolnośląski Pro Junior System. Będzie obowiązywał w Saltex IV lidze oraz w okręgówce. Na razie nie są znane szczegóły

W puli będzie 10 tys. zł, po 5 na IV ligę (obie grupy) i okręgówkę (4 grupy). Na koniec sezonu drużyny, które najbardziej promowały grę młodych zawodników, mogą liczyć na premię.

 

To ciekawa inicjatywa. Zważywszy na fakt, że od rundy wiosennej nie będzie już przymusu wystawiania młodzieżowców w niższych ligach w regionie. DZPN nie zapomina jednak o promocji młodych zawodników i chce nagradzać, którzy mimo wszystko będą na młodzieżowców stawiać.

 

1 thought on “Dolnośląski Pro Junior System. Nagroda za grę młodzieżowców”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *