TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku

TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku. Jach na czele

Jarosław Jach jest najdroższym piłkarzem na Dolnym Śląsku. Zaliczył również największy skok wartości, zarówno kwotowy, jak i procentowy. Spory zjazd zaliczył za to Sito Riera ze Śląska. Oto najnowsze wartości dolnośląskich graczy.

 

Z Ligi Mistrzów do Miedzi, czyli Grek w Legnicy

Portal transfermarkt.pl zaktualizował wartości polskich piłkarzy. Oczywiście, czasem w odniesieniu do naszych zawodników wydaje się, że kwoty nie są do końca adekwatne z realną wyceną poszczególnych zawodników. Patrząc jednak na najnowsze wartości (z 2 marca 2017r.) trzeba przyznać, że wiele z nich zostało całkiem nieźle zaktualizowanych.

 

Inna ważna uwaga – wycena danego piłkarza wcale nie oznacza, że tyle trzeba wydać, by ko kupić. Wartość ewentualnego transferu będzie zazwyczaj znacznie wyższa od wyceny.

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regioni – ZESTAWIENIE 

Jak wyglądają aktualne wartości dolnośląskich piłkarzy? Najdroższy jest Jarosław Jach z Zagłębia Lubin, którego wyceniono na 1,2 mln € (poprzednia wartość 200 tys. €). Wzrost o 1 mln €, a dodatkowo aż 500 proc.

 

Drugi jest Filip Starzyński z Zagłębia – 750 tys. € (spadek z 1 mln), a trzeci Ryota Morioka – 650 tys. € (spadek z 800 tys. €).

 

W pierwszej setce 100 najdroższych zawodników Lotto Ekstraklasy Jach jest 17., Starzyński 49., a Morioka 61. Ponadto znajdują się w niej jeszcze Piotr Celeban (64. miejsce – 600 tys. €), Martin Nespor (90. miejsce – 500 tys. €) oraz dwaj zawodnicy wypożyczenie do Śląska – Aleksandar Kovacević (60. miejsce – 650 tys. €) oraz Łukasz Zwoliński (96. miejsce – 500 tys. €).

 

W Nice 1. Lidze rządzą zawodnicy Miedzi Legnica, których jest aż 5 w pierwszej siódemce. Prawda jest jednak taka, że to w dużej mierze dlatego, że chodzi głównie o zimowe, zagraniczne nabytki legniczan. Ci zawodnicy schodzili z nieco wyższych pułapów i choć trzech z nich straciło na wartości, a dwóch ma taką samą wycenę jak w lipcu, wystarczyło by być w czołówce tego zestawienia.

 

Według transfermarkt.pl najdrożsi zawodnicy ligi to: Mladen Bartulović (1. miejsce, 350 tys. €, spadek z 700), Petteri Forsell (3. miejsce, 350 tys. €, spadek z 400), Giannis Potouridis (4. miejsce, 350 tys. €, spadek z 500), Petteri Pennanen (5. miejsce, 300 tys. € – utrzymał wartość) oraz Dejan Djermanović (7. miejsce, 300 tys. € – utrzymał wartość).

 

Najwyższej sklasyfikowanym graczem Chrobrego Głogów jest Seweryn Michalski – 23. miejsce, wartość 200 tys. € (wzrost ze 175 tys.). Co ciekawe, na 24. miejscu jest Jakub Wrąbel, bramkarz Olimpii Grudziądz, który jest wypożyczony do tego klubu ze Śląska (wartość 200 tys. €, wzrost ze 150 tys.)

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy w regionie 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *