30 kolejka Saltex IV liga wschód

Saltex IV liga wschód. Sokół postawił się liderowi, ale derby przegrał

Saltex IV liga wschód – 24. kolejka. W derbach powiatu oławskiego, lider z Gaci wygrał minimalnie z Sokołem Marcinkowice. Dobrą formę potwierdziły drużyny ze Świdnicy i Wołowa.

Nasi w „setce” najważniejszych ludzi polskiej piłki wg Piłki Nożnej

Ciekawe widowisko obejrzeli w sobotę kibice w Gaci, gdzie odbyły się derby powiatu oławskiego Foto-Higiena – Sokół Marcinkowice. Gospodarze pewnie zmierzają do zwycięstwa w grupie wschodniej Saltex IV ligi i barażu o awans do III ligi, goście natomiast walczą o utrzymanie się w lidze.

Do przerwy pachniało sensacją, bowiem Sokół po golu w 8 min. Mateusza Szponara z rzutu wolnego prowadził 1:0. Druga połowa to już dominacja gospodarzy, którzy wyrównali bardzo szybko. Już w 48 min. rzut karny wykorzystał Dominik Wejerowski. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 72 min spotkania wykorzystując dobre zagranie Pawła Synowca. Goście kończyli mecz w 10, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Michał Szydło. Trzeba przyznać, że Sokół zagrał dobry mecz, stawił silny opór faworyzowanemu liderowi – niestety, na niewiele się to z dało, bowiem punktów nie przybyło, a to one są teraz najważniejsze.

Te kluby rządzą w internecie [RANKING 2017 – III i IV LIGA]

O kryzysie na początku wiosny zapomnieli już w Świdnicy. Polonia-Stal wygrała 5:2 w Kobierzycach i było to trzecie zwycięstwo zielono-białych z rzędu. Trzy gole zdobył Robert Myrta, a dwa dołożył Wojciech Szuba. Potknięcie GKS-u wykorzystał Sokół Wielka Lipa, który remisując bezbramkowo w Kątach Wrocławskich przeskoczył na 11. miejsce w tabeli.

W bieżącej kolejce mieliśmy dwa pojedynki drużyn z powiatów oleśnickiego i ząbkowickiego. Unia Bardo pokonała Pogoń Oleśnica 1:0, a Wiwa Goszcz 3:2 Orła Ząbkowice Śl. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale Orzeł dwa razy wyrównywał. Ostatecznie przesądził gol Bartłomieja Matyi.

Bardzo ważny mecz dla układu dołu tabeli został rozegany w Świebdziacach. Victoria przegrała z Piastem Nowa Ruda 0:2 i spada w tabeli coraz niżej. Była to już ósma porażka na wiosnę beniaminka. Z kolei noworudzianie wygrali drugi mecz z rzędu przedłużając swoje, wciąż niewielkie, szanse na utrzymanie się w lidze.

W ostatnim meczu kolejki świetną formę potwierdził MKP Wołów. Bielawianka prowadziła po golu Augusto, ale jeszcze przed przerwą 3 punkty przyjezdnym zapewnili Mateusz Matković i Kamil Ramiączek.