Paweł Kohut Piast Żmigród

Doświadczony pomocnik pierwszym wzmocnieniem Piasta Żmigród

29-letni Wojciech Bzdęga został nowym graczem Piasta Żmigród. To pierwszy transfer trzecioligowca przed nowym sezonem.

 

Z III ligi do okręgówki. Duże wzmocnienie Odry

Sporo dzieje się w przerwie letniej w Piaście Żmigród. Trzecioligowca opuścili już Grzegorz Mazurek i Krystian Jajko, którzy trafili do II-ligowej Legionovii, z kolei w Warcie Poznań na testach jest Egipcjanin Ahmed Alaa Abdullah czyli Luka. Działacze Piasta jednak nie próżnują i pracują nad wzmocnieniami.

 

Efektem jest pierwszy pozyskany zawodnik, czyli Wojciech Bzdęga. Nowy nabytek Piasta ma 29 lat. Ostatnie dwa i pół roku spędził w czwartoligowej Rawii Rawicz, w której był kluczowym zawodnikiem. W ostatnim sezonie, grający na pomocy Bzdęga, strzelił 15 goli. Wcześniej grał m.in. Warcie Poznań, Polonii Leszno, Calisii Kalisz, Pogoni Barlinek oraz drugoligowych Miedzi Legnica i MKS-ie Kluczbork. Ma również epizod w niemieckim NFV Gelb-Weiß Görlitz 09.

 

Kolejny gracz ze Żmigrodu w Legionovii

– Od półtora roku negocjowaliśmy z tym zawodnikiem transfer do Piasta. Jest to doświadczony zawodnik, który z pewnością wniesie do zespołu jeszcze więcej jakości. Jestem pewny, że Wojtek będzie nie tylko wzmocnienie naszej kadry, ale również wzorem do naśladowania dla naszych młodych piłkarzy, którzy takiego wsparcia potrzebują – powiedział klubowej stronie Piasta prezes Rafał Zagórski. Jak przyznał szef klubu, to nie ostatni transfer doświadczonego gracza do Piasta przed nowym sezonem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *