Hernani Bielawianka

Hernani w Bielawie. Szykuje się transferowy hit?

220 meczów i 5 goli – takimi statystkami w ekstraklasie może pochwalić się Hernani, Brazylijczyk z polskim obywatelstwem, który może zostać piłkarzem Bielawianki Bielawa.

 

AKS Strzegom ma nowego trenera. Znane nazwisko

W poniedziałek, 10 lipca o godzinie 18 czwartoligowa Bielawianka rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Na treningu pojawi się Hernani Jose da Rosa, znany w Polsce jako Hernani, który w ekstraklasie zagrał w 220 meczach, w których strzelił 5 goli. Brazylijski obrońca pojawił się w Polsce na początku 2004 roku. Najpierw grał w Górniku Zabrze, później w Koronie Kielce, a następnie w Pogoni Szczecin.

 

Z profesjonalna piłką skończył dwa lata temu. Wrócił jednak do piłki, gdy jego syn zaczął trenować, a on sam stwierdził, że jeszcze może pograć. Wiosnę 2017 roku spędził w wadowickiej okręgówce w Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska.

 

TOP 10 sezonu 2016/17 w Satlex IV lidze

Czy wizyta Brazylijczyka w Bielawie oznacza, że w nowym sezonie zobaczymy go na czwartoligowych boiskach? Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy zostały podjęte i „wszystko jest na dobrej drodze”. Jaki będzie ich efekt, przekonamy się zapewne już wkrótce.

 

Hernani ma 33 lata. Od 2011 roku posiada polskie obywatelstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *