Filip Kendzia oficjalnie w Bełchatowie

Filip Kendzia oficjalnie w Bełchatowie

Filip Kendzia przeszedł z Piasta Żmigród do PGE GKS-u Bełchatów. 20-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

Lubuskie wzmocnienia Piasta. Duże zmiany w Żmigrodzie

Stało się to, czego można było się spodziewać już od pewnego czasu. Filip Kendzia przebywał na testach w II-ligowym GKS-ie, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje w meczach sparingowych. Ostatecznie bełchatowianie przeprowadzili transfer definitywny 20-letniego stopera.

 

Kendzia spędził w Żmigrodzie ostatni rok. W III lidze zagrał 30 meczów (28 w pełnym wymiarze) i zdobył jedną bramkę. Obejrzał także 7 żółtych kartek.

 

Młody pomocnik odszedł ze Śląska do Zdzieszowic

Na stronie klubowej podziękował władzom klubu, trenerom i kolegom z zespołu. I polecił Piasta młodym zawodnikom, którzy chcieliby się rozwijać. – Dzięki grze w Piaście można zapracować na transfer do wyższej ligi, co pokazał również przykład „Maziego” i Krystiana. Polecam wszystkim młodym utalentowanym chłopakom grę dla Żmigrodu, bo naprawdę są tutaj świetne warunki do rozwoju – można przeczytać na stronie piast-zmigrod.pl.

 

Przypomnijmy, że Kendzia jest trzecim gracze ze Żmigrodu, który latem trafił do II ligi. Wcześniej do Legionovii Odeszli Grzegorz Mazurek oraz Krystian Jajko.

 

fot. gksbelchatow.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *