Zagłębie II Lubin Gryf Wejherowo

Zagłębie II przegrywa z Gryfem i odpada z Pucharu Polski

Zagłębie II Lubin przegrało 0:1 z Gryfem Wejherowo w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski 2017/18. Miedziowi stracili gola w 88 minucie meczu.

Sparingi dolnośląskich trzecioligowców [15 LIPCA]

Mecz pucharowy rezerw Zagłębia Lubin z Gryfem Wejherowo odbył się w Polkowicach. Miedziowi awansowali na pucharowy szczebel centralny po zdobyciu trofeum na Dolnym Śląsku, po wygraniu finału w rzutach karnych z Foto-Higieną Gać. Tymczasem rywal z Wejherowa w minionym sezonie zajął 14. miejsce w II lidze.

Na boisku jednak nie było widać różnicy klasy. Być może dlatego, że goście znacznie odmłodzili skład w porównaniu z zeszłym sezonem, a dodatkowo opuściło ich wielu podstawowych dotąd zawodników. W pierwszej połowie nie było wielu podbramkowych sytuacji. Miedziowi mieli „więcej z gry”, ale to graczy Gryfa zmarnowali najlepszą okazję, gdy niedługo przed przerwą jeden z graczy z Wejherowa z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Małeckiego (tymczasowo prowadzi drużynę rezerw) próbowali strzelać głównie z dystansu. Lubinianie byli bardziej aktywni, ale to znów bliscy gola byli gracze Gryfa. Jeden z nich trafił w poprzeczkę podczas próby przelobowania Dominika Hładuna. Niestety, gracze Gryfa dopięli swego w 88 min. meczu. Strzelcem gola był Mikołaj Gabor.

Zagłębie II przegrało 0:1 i I rudzie Pucharu Polski zagra jedenastka z Wejherowa, która zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice, który pokonał Olimpię Elbląg po serii rzutów karnych 3:1.

Zagłębie II Lubin: Hładun – Witsanko, Szota, Oko, Jończy – Pakulski, Slisz (75 Ryś) – Dudziak (46 Chodyna), Żyra, Andrzejczak – Nowak.