Miedź Chrobry Puchar Polski

Miedź i Chrobry pucharowo zaczynają sezon

Na tydzień przed startem 1. Nice Ligi Miedź Legnica i Chrobry Głogów rozpoczynają sezon 2017/18 meczami w I rundzie Pucharu Polski.

 

Piłkarz AKS-u Strzegom na testach w Arce Gdynia

Miedź Legnica zagra (początek o godz. 17.00) na wyjeździe z III-ligową Stalą Rzeszów. Jak zapowiada trener Dominik Nowak, wystawi w tym meczu aktualnie najmocniejszą jedenastkę. – Z całym szacunkiem dla rywala, jedziemy do Rzeszowa jako faworyt i od początku sezonu musimy nauczyć się wygrywać takie mecze – powiedział na oficjalnej stronie klubu szkoleniowiec Miedzianki.

 

Stal w rundzie wstępnej PP pokonała po serii rzutów karnych Olimpię Zambrów. W po 90 minutach był remis 1:1, a po zakończeniu dogrywki 3:3.

 

Janusz Gancarczyk w Foto-Higienie Gać

Chrobry Głogów natomiast zmagania w Pucharze rozpocznie od wizyty w Kluczborku, gdzie zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi. MKS wygrywał w rundzie wstępnej z Gryfem Słupsk.

 

W Kluczborku po spadku doszło do sporych zmian, ale wciąż jest to ciekawa drużyna, zwłaszcza jak na warunki II ligi. W Głogowie wciąż pamiętają, że w maju ulegli tam 2:3, mimo że rywal nie grał już o nic.

 

Chrobry jednak jest faworytem, zwłaszcza – podobnie jak w Legnicy – trener Grzegorz Niciński traktuje Puchar bez taryfy ulgowej. Mecz MKS Kluczbork – Chrobry rozpocznie się o godz. 17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *