18. kolejka wschodniej Sport-Track IV ligi

IV liga wschód: Nysa pierwszym liderem. Polonia lepsza od Foto-Higieny

Sport Track IV liga wschodnia. Zgodnie z oczekiwaniami nie brakowało emocji na starcie sezony. Pierwszym liderem została Nysa Kłodzko. W meczu na szczycie Polonia Trzebnica wygrała z Foto-Higieną Gać.

 

Sport Track IV liga wschodnia. Oceniamy szanse [SONDA]

Mecz Polonii Trzebnica z Foto-Higieną Gać był bojem dwóch głównych faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach. Emocji, zgodnie z przewidywaniami nie brakowało. Ostatecznie z wygrali gospodarze 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Adam Miazgowski i pozyskany z Orli Wąsosz Piotr Możdrzech. Honorowe trafienie dla gości zanotował Igor Wargin.

 

Beniaminek z Kłodzka został pierwszym liderem we wschodniej grupie Sporta Track IV ligi. Nysa pokonała wicemistrza z poprzedniego sezonu Unię Bardo 4:0. Bramki strzelali: Grzegorz Dereń 2 (29, 45), Mikołaj Łazarowicz (75) oraz Adam Bońkowski (81). Gorzej poszło trzeciemu beniaminkowi. Piast Żerniki grał ze wzmocnioną latem Bielawianka. Jedyna bramka padła w 64 min. po strzale samobójczym Grzegorza Nowickiego.

 

Sport Track IV liga zachodnia. Oceniamy szanse [SONDA]

W Wielkie Lipie spotkali się starzy znajomi z czwartoligowych boisk. Sokół pokonał Pogoń 1:0, a losy meczu rozstrzygnęły się już w 2 min. po trafieniu Christiana Tomyka. Dwie bramki ma na koncie ma już Wojciech Szuba z Polonii-Stali Świdnica. Jego dwa trafienia z rzutów wolnych dały zwycięstwo 2:0 nad rezerwami Śląska. Warto dodać, że wrocławianie mieli w tym spotkaniu wiele wyśmienitych sytuacji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystali.

 

Od zwycięstwa sezon rozpoczął również Sokół Marcinkowice. Gospodarze objęli prowadzenie w meczu z MKP Wołów pod trafieniu Jarosława Wejerowskiego (58 min.). Wyrównał z rzutu karnego Mateusz Matković. W 78 min. zwycięską bramkę dla Sokoła strzelił Jakub Kulej.

 

W pozostałych dwóch spotkaniach padły remisy. Spadkowicz z III ligi Górnik Wałbrzych grał w Ząbkowicach Śląskich. Dwie bramki dla goście strzelił z rzutów karnych Dariusz Michalak (12 i 48 min.). Dla gospodarzy strzelali Remigiusz Kowerko (25) i Maciej Rakoczy (28).

 

Tymczasem w Jaworzynie Śląskiej Karolina zremisowała 1:1 z Wiwą Goszcz. Gola dla gości strzelił Szymon Rusiecki.

 

Sport Track IV liga wschodnia

  • Nysa Kłodzko – Unia Bardo 4:0
  • Polonia Trzebnica – Foto-Higiena Gać 2:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 2:2
  • Sokół Wielka Lipa – Pogoń Oleśnica 1:0
  • Sokół Marcinkowice – MKP Wołów 2:1
  • Piast Żerniki Wrocław – Bielawianka Bielawa 0:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2:0
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Wiwa Goszcz 1:1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *