17 kolejka III ligi

III liga. Wygrane Zagłębia II i Polkowic, pech Ślęzy i trzy porażki

4. kolejka III ligi. Dobry mecz Ślęzy Wrocław, ale tylko jeden punkt wywieziony z Pawłowic Śląskich. Bez zdobyczy w kolejce Lechia, Miedź II i Piast. Lepiej poradziły sobie drużyny z Zagłębia Miedziowego.

Puchar Polski w okręgach rozlosowany [PARY]

Największych emocji doznali w sobotę z pewnością kibice Ślęzy Wrocław. Wrocławianie dwa razy powadzili w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem, ale musieli zadowolić się zaledwie jednym punktem. Po półgodzinie gry i dwóch bramkach Maciej Matusika żółto-czerwoni prowadzili 2:0. Łatwo przyszło, łatwo poszło – 11 minut po przerwie było już 2:2. Goście ponownie na prowadzenie wyszli w 69 min. za sprawą Macieja Firleja. Niestety, w 77 min., z rzutu karnego wyrównał gracz Pniówka.

Tymczasem do Dzierżoniowa wróciły demony przeszłości, gdy kiepska skuteczność powodowała, że Lechia przegrywała mecze. Spotkanie ze Stilonem podopieczni Zbigniewa Soczewskiego powinni spokojnie wygrać – niestety, ulegli 1:2 tracąc drugą bramkę z rzutu karnego w 83 min. meczu. Od 35 min. Lechia prowadziła po trafieniu Damiana Niedojada. Ponadto miała jeszcze co najmniej cztery okazje, z których mogły paść bramki. W 89 min. doszło do dużej kontrowersji – sędzia główny podyktował rzut karny dla Lechii, ale sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną i karnego odwołano.

Strzelili razem 54 gole, ale drogi braci się rozeszły

Jeszcze gorzej na wyjazdach poszło Piastowi Żmigród i Miedzi II Legnica. Podopieczni Grzegorza Podstawka przegrali z Gwarkiem 0:2, a legniczanie ulegli Zdzichom ze Zdzieszowic 1:2. Honorowe trafienie zanotował Sebastian Surmaj.

Komplet punktów zainkasowały za to rezerwy Zagłębia Lubin, które wygrały 1:0 w Zielonej Górze. Gola na wagę trzech punktów w 40 min. zdobył Marcin Gołębiowski.

W ostatnim meczu kolejki KS Polkowice wygrał z Polonią Głubczyce 3:1. Bramki dla podopiecznych Enkeleida Dobi’ego zdobyli: Adrian Nowacki, Karol Fryzowicz i Tomasz Wojciechowski. Dzięki zwycięstwu polkowiczanie awansowali na 3. miejsce w tabeli.