Zagłębie Lubin Chrobry Głogów

Miedziowa dominacja w ekstraklasie i w I lidze

Zagłębie Lubin liderem ekstraklasy, Chrobry Głogów na czele 1. Nice Ligi. Po poniedziałkowym meczu lubinian dwie Miedziowe drużyny są liderami w swoich ligach.

 

Adam Buczek zwolniony z Wisły Puławy

W poniedziałek, na zakończenie 6. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków 3:0 o awansowało na 1. miejsce w tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca mają aktualnie 14 pkt. na koncie, po czterech wygranych i dwóch remisach. Wyprzedzają o jeden punkt Jagiellonię Białystok i o 2 Białą Gwiazdę.

 

O ile miejsce na fotelu lidera lubinian nie jest sensacją (ale niespodzianką z pewnością tak), to za taką można uznać fakt, że po ostatniej kolejce 1. Nice Ligi na szczyt tabeli wspiął się Chrobry Głogów. Wielu kibiców zastanawiało się nad tym, jak głogowianie będą spisywać się po opuszczenie zespołu przez wieloletniego trenera Ireneusza Mamrota. Wydaje się, że obawy były niepotrzebne. I nawet biorąc pod uwagę fakt, że za nami dopiero 4 kolejki I ligi, to Chrobry pod wodzą Grzegorza Nicińskiego na razie spisuje się rewelacyjnie. Trzy zwycięstwa i remis – takie startu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści.

 

Zagrał w reprezentacji przeciwko Polsce. Teraz broni w IV lidze

Oczywiście, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, nie będzie łatwo tego miejsca utrzymać. Zwłaszcza w przypadku głogowian. Dobry start jednak powinien dać pozytywnego kopa i obie drużyny z pewnością mogą jeszcze sporo namieszać w swoich ligach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *