Konfeks Legnica Kuźnia Jawor

17:1 czyli pogrom w Pucharze Polski

W II rudzie Pucharu Polski w okręgu legnickim Konfeks Legnica wygrał z Kuźnią Jawor… 17:1.

 

Krajobraz po spadku. Trudny czas w okręgówce

17:1 to wynik niespotykany. Nawet jak na małe ligi czy Puchar Polski na najniższych szczeblach, gdy czasem spotykają się drużyny, które dzieli kilka klas rozgrywkowych. Co ciekawe, w Legnicy zagrały drużyny z tej samej ligi – okręgówki – co oczywiście nie oznacza, że obie zagrały w najmocniejszych składach. Wręcz przeciwnie…

 

Konfeks jest liderem legnickiej okręgówki – trzy zwycięstwa w trzech meczach, bramki 17:0. Kuźnia natomiast – choć cele ma ambitne – kiepsko rozpoczęła sezon. Zaledwie jeden punkt i bilans bramek 7:10. Gra może jest lepsza niż wyniki, ale efekt punktowy niewielki.

 

Nie mieli szans, bo było wesele

Dlatego w Jaworze nie ukrywali nawet, że puchar jest w tej chwili najmniej istotny. Do Legnicy przyjechała drużyna złożona z kliku graczy szerokiej kadry I zespołu, zawodników rezerw oraz juniorów. Wynik konfrontacji był z góry do przewidzenia, choć jego rozmiary zaskakują.

 

Bramki dla Konfeksu strzelali: Wiśniewski -4, Winnik, Ławkiel – 3, Cirko, Piotrowski – 2 oraz Kulikowski, Plebaniak, Dańczak – 1.

 

Honorowe trafienie dla gości zanotował Mężyk, a warto dodać, że rzut karny obronił Jakub Michałków (który mimo wielu wpuszczonych goli wybronił sporo sytuacji).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *