Idzik w Miedzi. Chcą postawić go na nogi jak Vojtusa

Mariusz Idzik został zawodnikiem Miedzi. W Legnicy mają nadzieję, że postawią go na nogi jak Słowaka Vojtusa, który nie wrócił tylko do zdrowia, ale i wysokiej formy.

 

Losowanie PP w Legnicy: Więcej wolnych losów niż par meczowych

Mariusz Idzik do końca ubiegłego sezonu był graczem Śląska Wrocław. Wiosnę spędził jednak na wypożyczeniu w I-ligowej Wiśle Puławy. Tam doznał groźnej kontuzji kolana. Obecnie trwa rehabilitacja 20-letniego napastnika, który do treningów wróci prawdopodobnie dopiero pod koniec października, a do gry zapewne dopiero na wiosnę.

 

Mogłoby się wydawać, że Miedź sporo ryzykuje kontraktując gracza, który nie jest w pełni sił. W Legnicy jednak mają doświadczenie w doprowadzaniu kontuzjowanych graczy do zdrowia i wysokiej formy. Ostatnio tak było z Jakubem Vojtusem, który zaraz po przyjściu do klubu nabawił się groźnej kontuzji. Słowak wrócił do gry po wielu miesiącach, ale teraz jest jednym z lepszych napastników na zapleczu ekstraklasy.

 

15-latek zadebiutował w Piaście Żmigród

Czy podobnie będzie z Idzikiem? – Cieszę się, że Mariusz trafił do Miedzi, bo to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik z naszego regionu. Lepiej nie mógł wybrać klubu, bo opieka medyczna w Miedzi jest na bardzo wysokim poziomie i zrobimy wszystko, by jak najszybciej wrócił do gry – powiedział klubowej stronie Miedzi trener Dominik Nowak.

 

źródło: miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *