18. kolejka wschodniej Sport-Track IV ligi

IV liga wschód: Derby przegrane w 95 min. Nowy lider z Bielawy

Sport Track IV liga wschodnia. W 4. kolejce Foto-Higiena wygrała derby z Sokołem strzelając gola w 95 min. Punkty w ostatniej minucie stracili jeszcze gracze w Wielkiej Lipy.

Takich nazwisk nie ma chyba nikt. Problemów też

W derbach gminy Oława faworyzowana Foto-Higiena długo przegrywała z liderem z Marcinkowic. Goście objęli prowadzenie po golu Rafała Rybińskiego w 65 min., choć wtedy już Sokół grał w osłabieniu. Już w 36 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Patryk Kołodziński. Gospodarze grali do końca i to się opłaciło. W 86 min. wyrównał Łukasz Kucyniak, a gola na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Cieśla. Boiskowy zegar wskazywał wtedy 95 min.

Potknięcie lidera wykorzystała Bielawianka, która zremisowała w Goszczu z Wiwą 1:1. Gospodarze prowadzili od 30 min. Wyrównał w 66 min. Marcos Pauli. Drużyna z Bielawy jako jedyna nie przegrała jeszcze meczu.

Gapiostwo kosztuje. Wiwa przegrywa walkowerem z Unią

Rozpędy nabierają również rezerwy Śląska. Tym razem wrocławianie pokonali na wyjeździe Unię Bardo 3:0 i wskoczyli na 2. miejsce w tabeli. Prowadzenie WKS-owi już w 1 min. dał Miłosz Kubacki. Później gospodarze przejęli inicjatywę, ale bramki po przerwie strzelali przyjezdni – konkretnie Jakub Kierkiewicz i Mathieu Scalet.

Ostre strzelanie urządzili sobie gracze z Wałbrzych i wrocławskich Żernik. Górnik pokonał Piasta 4:3, ale beniaminek tanio skóry nie sprzedał. Goście prowadzili 1:0 po rzucie karnym, ale po dwóch minutach był już remis. Wyrównanie padło również po jedenastce (Michalski). Przed przerwą Górnicy wyszli na prowadzenie po golu Chajewskiego, który również trafił na 4:1. W międzyczasie piękną bramką popisał się Rytko. Gdy wydawało się, że już niewiele się zmieni, goście strzelili dwa gole – w 88 i 92 min. Na ewentualne wyrównanie zabrakło już czasu.

Prawdziwy rollercoaster przeżyli kibice w Kłodzku. Nysa po golach Cybulskiego i Derenia prowadził już 2:0 z Sokołem Wielka Lipa. Goście jeszcze przed przerwą strzelili gola kontaktowego, a w 65 min. już prowadzili 3:2. Ostatecznie mecz zakończył podziałem punktów, bowiem w doliczonym czasie gry (podobnie jak w meczu z Polonią Trzebnica) gospodarze wyrównali. Strzelcem gola Rosiak.

Podział punktów również w Trzebnicy, Polonia grała z Orłem Ząbkowice Śl. Goście prowadzili po golu Konrada Maciaka, a wyrównał zaraz po przerwie Łukasz Kuczer.

Mniej powodów do zadowolenia mieli kibice w Wołowie. MKP prowadziło po golu Kamila Ramiączka, po zmianie stron strzelali tylko goście z Jaworzyny Śląskiej – Szymon Borowy oraz Grzegorz Ignatowicz.

W ostatnim meczu kolejki w niedzielę Pogoń Oleśnica bezbramkowo zremisowała z Polonią-Stalą Świdnica. Gospodarze zdobyli pierwszy punkt, ale apetyty był większe. Najlepszą okazję zmarnował w 55 min. Piotr Kotwa. Jego strzał z rzutu karnego obronił Bartłomiej Kot.