12 kolejka III ligi

III liga. Trzy emocjonujące wygarne po 3:2, dramat Piasta w Gorzowie Wlkp.

9. kolejka III ligi. W meczu na szczycie KS Polkowice wygrał z liderem z Brzegu 3:2. Piast Żmigród uległ Stilonowi na wyjeździe 3:6. W niedzielę po 3:2 wygrały Ślęza Wrocław i Miedź II Legnica.

Piast prowadził 2:0, ale stracił 5 goli w 16 minut

W sobotę odbyły się zaledwie 2 mecze z udziałem dolnośląskich drużyn, pozostałe cztery zaplanowano na niedzielę – odbyły się tylko dwa, bowiem dwa następne zostały odwołane i przełożone. Aż dziewięć goli oglądali kibice w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie Stilon wygrał z Piastem Żmigród 6:3. Więcej o tym meczu w linku powyżej.

Hit kolejki odbył się w Polkowicach, gdzie 3. w tabeli KS Polkowice grał u siebie z liderem z Brzegu. I rzeczywiście, mecz trzymał w emocjach od początku do końca. Na początku przyjezdni stworzyli sobie aż trzy dogodne sytuacje, ale świetnie bronił Damian Primel. Gospodarze zaczęli strzelanie w 24 min., a konkretnie Piotr Azikiewicz. Między 37 a 40 minutą gospodarze wykonywali dwa rzuty karne. Oba skutecznie wykorzystał Mateusz Piotrowski. Najpierw po faulu na Mariuszu Szuszkiewiczu, a później na będącym w dogodnej sytuacji Piotrze Azikiewiczu. Stal przegrywała w tym momencie 0:3, a dodatkowo czerwoną kartkę dostał Michał Maj.

Sędziowski skandal czy szukanie usprawiedliwień na siłę?

Wydawało się, że goście nie będą w stanie się już podnieść. A jednak. W 50 min. gola głową zdobył Dominik Bonisławski, a w 70 min. bramkę kontaktową strzelił Dawid Lipiński. Goście dążyli do wyrównania, nie zawsze czysto. Pod koniec meczu za uderzenie rywala z boiska wyleciał Kamil Zalewski. Meczu na ławce rezerwowych nie dokończył równiez trener gości. Gospodarze pokonali lidera i zmniejszyli stratę do niego do 1 punktu.

W niedzielę udało się rozegrać mecze Ślęza Wrocław – Ruch Zdzieszowice i Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze. W obu były wielkie emocje i oba zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn 3:2.

Na Niskich Łąkach żółto-czerwoni przegrywali ze Zdzichami od 27 min. Gospodarze obudzili się dopiero w 60 min. meczu. Najpierw groźnie strzelał Jakub Bohdanowicz, a 64 min. wyrównał Maciej Firlej. Ślęza poszła za ciosem i w 73 min. do bramki gości trafił Bohdanowicz. Niestety, kilka minut później znów był remis, i znów po bramce z rzutu wolnego. Wrocławianie zagrali jednak do końca – w 81 min. po dośrodkowaniu Jakuba Jakóbczyka debiutanckiego gola strzelił Oskar Małecki.

Dramatycznie było również w Legnicy. Goście objęli prowadzenie w 16 min., ale końcówka pierwszej połowy należała do miejscowych. Wyrównał Mateusz Zatwarnicki, a potem z zawodników Górnika wbił piłkę do własnej bramki, a w ostatniej minucie pierwszej części do bramki Grzegorza Kasprzika trafił Paweł Krauz. Po przerwie gospodarzy znów stworzyli wiele sytuacji, ale koncertowo je marnowali. Na szczęście Górnicy odpowiedzieli tylko bramką kontaktową i trzy ważne punkty zostały w Legnicy.