Orzeł Prusice okręgówka

Prusice idą droga Trzebnicy do IV ligi. Czy ktoś zatrzyma Orła?

Orzeł Prusice został samodzielnym liderem wrocławskiej okręgówki. Beniaminek ma komplet punktów na koncie i wydaje się, że jest głównym faworytem do awansu do Sport-Track IV ligi wschodniej.

 

GreenPost sponsorem wrocławskiej okręgówki

Po pięciu kolejkach wrocławskiej okręgówki na czele były Orzeł Prusice i Polonia Środa Śląska. Podopieczni Mirosława Drączkowskiego zremisowali jednak w Żórawinie 2:2, a Orzeł w hicie kolejki pokonał Mechanika Brzezina 4:1. Cztery bramki w meczu z Mechanikiem zdobył Grzegorz Rajter, który ma na koncie 13 goli. Tym samym drużyna z Prusic została samodzielnym liderem z kompletem punktów i bilansem bramek 23:6.

 

Wiele wskazuje na to, że Orzeł podąży drogą wytyczoną przed rokiem przez inną drużynę z powiatu trzebnickiego – Polonię Trzebnica. Trzebniczanie prowadzili w ligowej tabeli od początku i w cuglach wywalczyli awans. Wydaje się, że na sukces skazani są również podopieczni Bartosza Mazura.

 

Końcowe odliczanie w Kątach Wrocławskich

Wydaje się, że na sukces skazani są również podopieczni Bartosza Mazura. Nie może być jednak inaczej, jeśli spojrzymy na kadrę beniaminka. Jeszcze przed startem sezonu 2016/17 w klasie A barwy Orła zasiliło m.in. gracze Ślęzy Wrocław – Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski i Grzegorz Rajter. Dodatkowo pozyskano Artura Monasterskiego z Piasta Żmigród. Przed startem okręgówki doszedł m.in. Konrad Kątny, który miniony sezon spędził w Foto-Higienie Gać (wcześniej Ślęza).

 

Orzeł był faworytem ligi i początek sezonu pokazuje, że nie bez powodu. Choć za nami dopiero jedna piąta sezonu, to wydaje się, że ekipa z powiatu trzebnickiego nie powinna mieć większych kłopotów z awansem.

 

fot. facebook Orzeł Prusice

2 thoughts on “Prusice idą droga Trzebnicy do IV ligi. Czy ktoś zatrzyma Orła?”

  1. W jeleniogórskiej okręgówce tez póki co beniaminek na prowadzeniu (choć awansował minimalnie). 7 meczów – 21 punktów Victorii Ruszów. Patrząc na rywali jeszcze kilkakilkanaście punktów dorzucą w tej rundzie. 🙂 Miło patrzy się na ich grę w skrotach video, nikt się tego nie spodziewał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *