Chrobry Głogów Puchar Polski

Zrobili to! Chrobry wygrał z Piastem w Pucharze Polski

Chrobry Głogów wygrał 2:1 z Piastem Gliwice i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem podopiecznych Grzegorza Nicińskiego będzie Arka Gdynia.

 

Ślęża Wrocław, czyli faux pas po wałbrzysku

Chrobry Głogów nie przestaje zaskakiwać. Świetny start w pierwszoligowym rozgrywkach dopełniony zostną rewelacyjną postawą w Pucharze Polski. We wtorek podopieczni Grzegorza Nicińskiego dołączyli do grona ćwierćfinalistów pokonując Piasta Gliwice 2:1.

 

Ekipa z ekstraklasy prowadziła od 26 min. po strzale głową Macieja Jankowskiego. Jeśli podopieczni Waldemara Fornalika myśleli, że teraz będą mieli z górki z niżej notowanym rywalem to mocno się zdziwili. Bo gospodarze nie przejęli się straconą bramką, co więcej zaczęli atakować z większym animuszem. A efekty przyszły… same. No może nie same, ale dość łatwo, bo i okazji było kilka. W 42 min. wyrównał z rzutu wolnego Mateusz Machaj.

 

Sędziowski skandal czy szukanie usprawiedliwień na siłę?

Po zmianie stron goście mieli jedną świetną sytuacje, ale Stojan Vrajens trafił w słupek. Bardziej precyzyjny był Konrad Kaczmarek, który w pierwszej części się pomylił w dogodnej sytuacji, ale w 67 min. nie dał szans Dobribojowi Rusovowi.

 

Kto się spodziewał nawałnicy Piasta, to się rozczarował. Chrobry dowiózł prowadzenie do końca i to jak najbardziej zasłużenie. Kolejnym rywalem głogowian będzie kolejny klub z Ekstraklasy – Arka Gdynia.

 

Mecz z Piastem potwierdził nie tylko dobrą postawę Chrobrego, ale i lidera głogowian Mateusza Machaja. Strzelił on – licząc ligę i puchary – już 9 gola w tym sezonie.

 

fot. Twitter Chrobry Głogów 

1 thought on “Zrobili to! Chrobry wygrał z Piastem w Pucharze Polski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *