15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Śląsk II i Foto-Higiena na czele

Sport Track IV liga wschodnia. W hicie kolejki Górnik – Śląsk II w niedzielę padł wynik 0:2. Do tego czasu liderem była Foto-Higiena Gać. Pokaz siły Nysy Kłodzko, Polonii-Stali Świdnicy oraz Orła Ząbkowice Śl.

W derbach spadkowiczów Śląsk II zdecydowanie lepszy

W niedzielnym meczu na szczycie Górnik Wałbrzych przegrał ze Śląskiem II Wrocław 0:2. Wiecej o meczu w linku powyżej. Do czasu zakończenia spotkania w Wałbrzychu liderem była Foto-Higiena Gać, która pokonała w Oławie (mecz przeniesiono z Gaci ze względu na kiepski stan murawy) Wiwę Goszcz 2:0. Wynik otworzył Dominik Wejerowski w 11 min., a na 2:0 podwyższył w 76 min. Marek Budny.

Wiwa jest przedostatnia w tabeli, a jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja drugiego zespołu z powiatu oleśnickiego – Pogoni Oleśnica. Zaledwie 1 punkt w ośmiu meczach, bowiem nie udało się przełamać w meczu z Bielawianką. Goście objęli prowadzenie po strzale Robsona w 53 min. Nadzieję w serca oleśnickich kibiców wlał 3 minuty później Adrian Miodek. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do przyjezdnych – wynik spotkania na 2:1 dla Bielawianki ustalił Adrian Morasz.

1/8 finału Puchar Polski w okręgu wrocławskim

Nadspodziewanie łatwo trzy punkty w Trzebnicy zdobyła Polonia-Stal. Świdniczanie objęli prowadzenie w 6 min. po golu Wojciecha Sowy, choć przy bramce nie popisał się również golkiper gospodarzy. Poloniści próbowali wyrównać, ale na niewiele mogli sobie pozwolić. W 68 min. było już praktycznie po meczu – najpierw (w 64 min.) na 2:0 trafił Wojciech Szuba, a potem wynik spotkania ustalił Robert Myrta.

Efektowny zwycięstw również na koncie Nysy Kłodzko. Gospodarze w meczu z Karoliną Jaworzyna Śląska już po 31 minutach prowadzili 4:0. Bramki strzelali Grzegorz Dereń – 2, Jacek Cebulski i Łukasz Wiącek. Honorowe trafienie przed przerwą zaliczył Grzegorz Ignatowicz, a po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie.

Kolejny dobry mecz graczy Orła Ząbkowice Śląskie, którzy pokonali beniaminka z wrocławskich Żernik 3:1. Wynik otworzył Robert Herdy, a w II połowie strzelali również Dawid Kuriata i Maciej Michalski. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Mateusz Magusiak. Przypomnijmy, że Orzeł został ukarany walkowerem za poprzedni mecz w Marcinkowicach (wygrany 2:1), ale działacze z Ząbkowic odwołali się od tej decyzji. Zobaczymy z jakim skutkiem.

Ważne zwycięstwo w Bardzie odniosło MKP Wołów. Drugie zwycięstwo goście w sezonie po bramkach Jakuba Małeckiego, Kamila Ramiączka i Patryka Lofka.

Dopiero po raz drugi wygrał również Sokół Wielka Lipa, który pokonał swojego imiennika z Marcinkowic 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Sudoł w 76 min.