Górnik Wałbrzych - Śląsk II Wrocław

IV liga wschód. W derbach spadkowiczów Śląsk II zdecydowanie lepszy

W ostatnim meczu 8. kolejki Sport-Track IV ligi wschodniej Górnik Wałbrzych przegrał u siebie ze Śląskiem II Wrocław 0:2. Wrocławianie wrócili na fotel lidera, który opuścili na jeden dzień.

IV liga wschód: Śląsk II i Foto-Higiena na czele

Śląsk II Wrocław od wpadki w 1. kolejce w Świdnicy odprawia z kwitkiem kolejnych rywali. Wydawało się, że jeśli ktoś ma zatrzymać wrocławian, to może być to drugi spadkowicz z III ligi czyli wałbrzyski Górnik. I to na własnym boisku.

Początek meczu wskazywał, że rzeczywiście WKS czeka ciężka przeprawa. W 17 min. w poprzeczkę trafił Damian Chajewski i na tym skończyła się dobra postawa Górników. Śląsk przejął inicjatywę i szybko udowodnił swoją przewagę. W 27 min. na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się Adrian Łyszczarz i pokonał Damiana Jaroszewskiego. 6 minut później było już 2:0 po golu Mateusza Czerwińskiego.

Te kluby upadły. Jedne się odrodziły, innych już nie ma

Śląsk niepodzielnie panował na boisku, a dodatkowo jeszcze przed przerwą za brutalny faul z boiska wyleciał Mateusz Krzymiński. Wtedy stało się jasne, że gospodarzom będzie bardzo trudno o jakiekolwiek punkty.

Po zmianie stron wałbrzyszanie próbowali, ale niewiele mogli wskórać. Śląsk szanował rezultat, który ani przez moment nie był zagrożony. Wrocławianie wygrali zasłużenie i wrócili na fotel lidera, który opuścili na jeden dzień po tym, jak swój mecz w sobotę wygrała Foto-Higiena.

Obie drużyny maja po 19 punktów i przewodzą w ligowej tabeli. A w następnej kolejce przy ul. Oporowskiej zagrają… ze sobą.