Mecz Widawa - Bystrzyca odwołany

Co z tą Bystrzycą – grają czy nie?

Jak wygląda sytuacja z Bystrzycą Kąty Wrocławskie? Grają czy już drużyna jest wycofana? Bo na obsadzie sędziowskiej jest normalnie mecz Widawy z Kątami – pyta nas jeden z kibiców.

 

Te kluby upadły. Jedne się odrodziły, innych już nie ma

Czy piłkarze Bystrzycy Kąty Wrocławskie wyjdą na mecz w Bierutowie z Widawą (niedziela, godz. 15)? O tym zapewne przekonamy się dopiero w niedzielę.

 

Mecz jest normalnie zaplanowany, bowiem Bystrzyca nie została wycofana z rozgrywek GreenPost klasy okręgowej. Aktualnie została klubowi dyscyplinarnie zawieszona licencja. Jak tłumaczy Andrzej Padewski, prezes DZPN, przyczyna zawieszenia ustaje automatycznie, jeżeli klub dopełni formalności.

Z IV ligi na zaplecze ekstraklasy. Pogoń znów bez trenera

Jeśli tak się stanie, wtedy Bystrzyca będzie mogła normalnie przystąpić do meczu w Bierutowie, i w kolejnych. Jeśli nie, zostanie ukarana walkowerem. Przypomnijmy, że trzy walkowery (z powodu nie przystąpienia do spotkania ligowego) skutkują automatycznym wykluczeniem z ligi. Bystrzyca ma na koncie jeden taki walkower za ostatni mecz z Wratislavią (dwa wcześniejsze walkowery z Energetykiem i Czarnymi nie liczą się, bowiem były następstwem zdekompletowania kąteckiej drużyny).

 

Wynika z tego, że jeśli w Kątach Wrocławskich nie dojdzie szybko do zmian, to Bystrzyca wytrwa jeszcze niecałe dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *