15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Gać ucieka grupie pościgowej. Fatalny debiut Mandziejewicza

Sport-Track IV liga wschodnia. Foto-Higiena rozbiła Bielawiankę i umocniła się na fotelu lidera. Fatalny debiut Zbigniewa mandziejewicza w roli trenera Pogoni Oleśnica. Osiem goli i podział punktów w Marcinkowicach.

Zbigniew Mandziejewicz trenerem Pogoni Oleśnica

Foto-Higiena Gać ucieka grupie pościgowej. W sobotę podopieczni Marcina Dymkowskiego pewnie pokonali mocną Bielawiankę 3:0. Tym samym potwierdzili, że wygrana przed tygodniem ze Śląskiem II nie była dziełem przypadku. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po golach Iegor Tarnov Iegor oraz Łukasz Orzechowski. O zmianie stron goście próbowali powalczyć o korzystny rezultat, ale niewiele wskórali. W ostatniej gola dla lidera dołożył jeszcze Marcin Musiał z rzutu karnego.

O ile porażka Bielawianki w Oławie (tam odbył się mecz) nie była specjalnie niespodzianką, to już za taką należy uznać porażkę Śląska II Wrocław w Kłodzku. Nysa prowadziła od 50 min. po golu Adama Bońkowskiego. Wyrównał w 68 min. z rzutu karnego Mathieu Scalet. Ostatnie słowo należało jednak do beniaminka – po akcji Bońkowskiego gola na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Dereń.

Niemieckie kluby z małych lig podbierają nam piłkarzy

Porażki drużyn z Bielawy i Wrocławia wykorzystał Górnik Wałbrzych, który rozbił MKP Wołów 4:0 i zrównał się z Bielawianką i Śląskiem II punktami. Wałbrzyszanie długo się męczyli, ale w końcu dopięli swego. Tuż przed przerwą pierwszego gola zdobył Mateusz Sobiesierski. Pierwsza akcja po zmianie stron dała kolejnego gola, którego strzelił Damian Bogacz. Kolejnej bramki zdobyli Dariusz Michalak (rzut karny) i Jan Rytko.

Trwa świetna passa Orła Ząbkowice Śląskie, który gdyby nie walkower za wygrany 2:1 mecz z Sokołem Marcinkowice, byłby dziś wiceliderem. W sobotę ząbkowiczanie wygrali z Karoliną Jaworzyna Śl. 1:0 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry przez Dawida Kuriatę. Warto dodać, że gospodarze od 16 minuty grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Macieja Rakoczego.

Mecz kolejki z pewnością odbył się w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmował Piasta Żerniki. Osiem goli i wiele sytuacji podbramkowych – to była prawdziwa wymiana ognia zakończona remisem. Gospodarze najpierw przegrywali 0:1, później prowadzili 3:1. Następnie, w sześć minut, stracili trzy bramki i przegrywali 3:4. A już w 71 min. został ustalony rezultat końcowy czyli 4:4. Bramki strzelali: Rafał Rybiński, Tomasz Rudolf, Sławomir Dutka, Bogdan Gul oraz Mateusz Magusiak – 2, Piotr Tylka oraz Mateusz Grabowski.

Bardzo ważne punkty na trudnym terenie w Trzebnicy zdobyła Wiwa Goszcz. Dwie bramki dla przyjezdnych (zwycięską w 87 min. meczu) Szymon Rusiecki, dla Polonii strzelił Piotr Możdrzech.

Wiwa uciekła z przedostatniego miejsca w tabeli, a na ostatnim ugrzęzła na dobre Pogoń. Debiut Zbigniewa Mandziejewicza w roli trenera oleśniczan w meczu w Bardzie wypadł bardzo kiepsko. Unia wygrała 4:1 nie pozostawiając złudzeń, kto był lepszy w tym meczu.

W ostatnim meczu kolejki Sokół Wielka Lipa zremisował z Polonią-Stalą Świdnica 1:1. Gospodarze prowadzili po goli Chrystiana Tomyka, wyrównał Wojciech Sowa.