Sport Track IV ligi zachód

IV liga zachód: Apis przegrał po raz pierwszy. Czołówka bez wygranej

10. kolejka Sport Track IV ligi zachodniej. Pierwsza porażka Apisu Jędrzychowice, który przegrał w Mirsku. Potknięcia lidera nie wykorzystali jednak rywale z czołówki – Orkan również przegrał, a AKS zremisował.

IV liga wschód: Gać ucieka grupie pościgowej. Fatalny debiut Mandziejewicza

Apis Jędrzychowice przegrał pierwszy mecz w sezonie. Pogromcą lidera okazała się nieobliczalna drużyna z Mirska. Włókniarz wygrał 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Damian Górgul w 85 min. meczu. W ekipie gości zabrakło najlepszego strzelca Sport-Track IV ligi Jakuba Chrzanowskiego, który pauzował za nadmiar kartek.

Szansy na wskoczenie na fotel lidera zmarnował AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza muszą jednak być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego w Zgorzelcu, bo byli bliscy porażki. Nysa prowadził od 80 min. po golu Macieja Machowskiego, a kilka minut później gospodarze mieli świetną okazję do podwyższenia rezultatu. Nie wykorzystali jej, a w doliczonym czasie gry wyrównał Marcin Morawski.

Kuriozalny karny, czyli jak Ślęza Wrocław została okradziona ze zwycięstwa

Punktami z liderem mógł zrównać się Orkan Szczedrzykowice, ale przegrał w Chocianowie. Goście prowadzili od 7 min. po bramce, którą przypisano Adamowi Kłakowi, od którego odbyła się piłka po strzale Jarosława Gambali. Druga połowa należała jednak do gospodarzy. Wyrównał z rzutu karnego Marcel Wolan, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Mateusz Bartuzel.

W górę tabeli pnie się spadkowicz z Kowar. Olimpia wygrała z beniaminkiem ze Złotoryi 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Jevgenijs Kosmacovas, Adrian Zieliński oraz Vladislavs Kuzmins. Dla Górnika trafił Bartosz Haniecki

Z kolei beniaminek ze Ścinawy pokazał hart ducha w meczu z rezerwami Chrobrego. Odra-Total od 16 min. grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dawida Sety. W 33 min. goście objęli prowadzenie po bramce Patryka Obiały. To jednak nie zraziło gospodarzy, którzy w drugiej połowie strzelili dwie bramki, a autorem obu był Damian Cichuta.

W ostatnim sobotnim meczu Orla Wąsosz pokonała Spartę Grębocice 1:0. W niedzielę Karkonosze, które wygrały pięć meczów z rzędu, dość niespodziewanie zremisowały w Boguszowie-Gorcach 1:1. Goście prowadzili po bramce Kacpra Gęślaka, ale pod koniec beniaminek doprowadził do remisu. Ponadto gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Tymczasem w meczu beniaminków z okręgu jeleniogórskiego Olimpia Kamienna Góra została rozgromiona u siebie przez Sudety Giebułtów 5:0. Gole dla gości strzelali Marek Majka, Radosław Kurek, Oskar Rymer, Daniel Ziółkowski i Mateusz Tyszkowski.

16140001555-405

1 thought on “IV liga zachód: Apis przegrał po raz pierwszy. Czołówka bez wygranej”