Energetyk Siechnice – Kolektyw Radwanice

Derby dla Kolektywu, Energetyk coraz niżej w tabeli

Wydarzeniem ostatniej kolejki GreenPost wrocławskiej klasy okręgowej były derby gminy Siechnice: Energetyk – Kolektyw Radwanice. Gospodarze mieli nadzieję na przełamanie fatalnej passy, ale ulegli beniaminkowi 1:2.

 

Zmiana trenera we wrocławskiej okręgówce

To były pierwsze derby gminy Siechnice od sezonu 2012/13 roku, gdy Energetyk i Kolektyw grali w klasie A. Wtedy w Siechnicach był 1:1, a w Radwanicach wygrali goście 3:2. Dla żółto-czarnych był to jednak fatalny sezon , który zakończył się spadkiem do klasy B.

 

Teraz znów oba kluby grają w jednej lidze – GreenPost klasie okręgowej. Kolektyw jest beniaminkiem, który w tej lidze gra praz pierwszy. Energetyk awansował już przed rokiem, a pierwszy sezon miał bardzo udany. Dlatego nie brakowało opinii, że w bieżących rozgrywkach siechniczanie mogą namieszać.

 

Pary ćwierćfinałowe Puchar Polski w okręgu wrocławskim

Na razie jednak Energetyk jest jednym z największych rozczarowań ligi. Do derbów przystępował po serii czterech porażek z rzędu. Po porażce z Widawą Kiełczów z posady trenera zrezygnował Artur Szwabowicz, którego zastąpił Andrzej Leszczyński. Debiut nowego szkoleniowca nie wypadł jednak zbyt okazale. Energetyk uległ Kolektywowi 1:2. Goście prowadzili już po 30 minutach 2:0 po dwóch trafieniach Rafała Boksy. Siechniczanie odpowiedzieli trafieniem Macieja Bogackiego w 60 min., ale wynik później nie uległ już zmianie.

 

Energetyk ma na koncie zaledwie 6 punktów i na dobre ugrzązł w strefie spadkowej. Na domiar złego wiele wskazuje na to, że wkrótce z ligi wyrzucona zostanie Bystrzyca Kąty Wrocławskie, a wyniki meczów z jej udziałem zostaną anulowane. Wtedy dorobek punktowy siechniczan zostanie jeszcze zredukowany o 3 punkty.

 

Nastroje w Radwanicach są zupełnie odmienne. Nie tylko ze względu na wygrane derby, ale również świetną formę w ostatnich tygodniach. Podopieczni Sławomira Solińskiego wygrali cztery mecze z rzędu. Biorąc pod uwagę fakt, że po pięciu kolejkach beniaminek miał zero punktów, jest to seria godna podziwu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *