Sensacja w GreenPost okręgówce

Sensacja w GreenPost okręgówce. Lider rozbity u siebie

Sensacja w GreenPost wrocławskiej okręgówce. Orzeł Prusice, niepokonany dotąd lider, przegrał u siebie z przeżywającym ostatnio spore kłopoty Energetykiem Siechnice.

Zmiana trenera we wrocławskiej okręgówce

W przypadku Orła właściwie można było się już zastanawiać, w której kolejce beniaminek zapewni sobie awans. W 9 kolejkach podopieczni Bartosza Mazura wygrali 9 razy nie pozostawiając złudzeń, kto jest murowanym faworytem do 1. miejsca.

Podobnie było przed meczem z Energetykiem, który boryka się ostatnio z potężnymi kłopotami. Siechniczanie są z pewnością jednym z największych rozczarowań ligi. Do meczu z liderem przystępowali po serii pięciu porażek z rzędu. Po przegranej z Widawą Kiełczów z posady trenera zrezygnował Artur Szwabowicz, którego zastąpił Andrzej Leszczyński. Debiut nowego szkoleniowca nie wypadł jednak zbyt okazale. Energetyk uległ w derbach Kolektywowi 1:2.

Ale huknął. Cudowny gol Firleja z rzutu wolnego

Wydawało się, że o punkty w Prusicach będzie jeszcze trudniej. A jednak… piłka potrafi zaskakiwać, a Dawid wciąż może wygrać z Goliatem. Energetyk zagrał z wielkim zaangażowaniem i prowadził już w pewnym momencie pierwszej połowy 3:0. Gospodarze co prawda strzelili gola jeszcze przed przerwą, ale po zmianie stron nie byli w stanie dogonić przyjezdnych. Co więcej stracili czwartego gola, nie strzelając żadnego. Bramki dla gości strzelali Maciej Zapał – 2, Tomasz Kościelniak i Maciej Bogacki.

Wygrana nie zmieniła za bardzo miejsca w tabeli siechniczan, ale z pewnością da dużego, pozytywnego kopa w kolejnych meczach. Pokonując lidera na wyjeździe gracze Energetyka zobaczyli, że o zwycięstwo mogą walczyć z każdym rywalem.

1 thought on “Sensacja w GreenPost okręgówce. Lider rozbity u siebie”