17 kolejka III ligi

III liga. Polkowice lepsze od lidera. Lechia idzie jak burza, Piast dołuje

14. kolejka III ligi. W Miedziowych derbach Miedź II lepsza od rezerw Zagłębia. KS Polkowice lepsze na boisku lidera. Trwa fantastyczna seria Lechii Dzierżoniów oraz fatalna forma Piasta Żmigród.

III liga: Miedziowe derby dla rezerw Miedzi

W pierwszym meczu 14. kolejki III ligi doszło w Lubinie do derbów Zagłębia Miedziowego. Rezerwy Miedzi ograły lokalnego rywala i przeskoczyły go w tabeli. Więcej o tym meczu pod linkiem powyżej.

Trzeci klub z okręgu legnickiego, przy okazji najwyżej sklasyfikowany dolnośląski zespół, KS Polkowice grał w Tarnowskich Górach z rewelacyjnym beniaminkiem. Goście objęli prowadzenie w 62 min. po indywidualnej akcji i strzale Adriana Nowackiego. Gwarek odpowiedział golem Bartłomieja Cymerysa w 78 minucie spotkania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry bramkę strzelił Rafał Karmelita. Gwarek stracił fotel lidera na rzecz Stali Brzeg, a polkowiczanie tracą obecnie do 1. miejsca zaledwie 3 punkty. Wydaje się, że małą zadyszkę podopieczni Enkeleida Dobi’ego mają już za sobą.

Rekordowy budżet PZPN. Może ulżyć nieco klubom z małych lig?

Trwa fantastyczna forma Lechii Dzierżoniów. Trójkolorowi wygrali w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem 2:0. Bramki strzelili Paweł Słonecki oraz Damian Niedojad. Była to czwarta z rzędu, oraz 5 w sześciu ostatnich meczach, wygrana podopiecznych Zbigniewa Soczewskiego. Lechia wskoczyła na 5. miejsce w tabeli (przynajmniej do zakończenia niedzielnego meczu Ślęzy Wrocław) – jeszcze tak wysoko w tym sezonie nie była.

Na przeciwległym biegunie formy znajduje się Piast Żmigród, który w bardzo ważnym meczu przegrał u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 1:3. Mecz dobrze się ułożył dla Piasta, bowiem już od 4 minucie prowadził po golu z rzutu karnego w wykonaniu Damiana Celucha. Niestety, później do bramki trafiali już tylko przyjezdni. Na razie więc na niewiele zdała się zmiana trenera. Pod wodzą Kamila Sochy żmigrodzianie zdobyli 1 punkt w 3 meczach. Piast nie wygrał już od 8 meczów, a w tym czasie zdobył zaledwie 2 punkty.

W niedzielę Ślęza Wrocław podejmowała na stadionie przy ul. Oporowskiej BKS Stal Bielsko-Biała. Wrocławianie wygrali 2:0, a losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu pierwszych 18 minut. Przy obu bramkach dla żółto-czerwonych duży udział mmiał Maciej Firlej. Najpierw po jego strzale głową piłka odbiła się od słupka, a nastepnie od zawodnika Stali i wpadła do bramki. Drugiego gola strzelił już sam zawodnik Ślęzy. Warto dodać, że tuż przed przerwą rzut karny dla Stali obronił Piotr Gorczyca.