15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Hat-trick Scaleta. Ważne wygrane czołówki, MKP i Piasta

Sport-Track IV liga wschodnia. Czołówka solidarnie wygrała swoje mecze w 12. kolejce. Hat-trick Mathieu Scaleta w meczu Orzeł – Śląsk II. Bardzo ważne wygrane MKP Wołów i Piasta Żerniki.

Ależ emocje w Gaci. Ostatnia Pogoń postawiła się liderowi

Chyba nikt nie spodziewał się aż takich emocji w meczu lidera z ostatnią drużyną w tabeli. Pogoń postawiła twarde warunki, nawet prowadziła już 2:0. Niestety, wyjechała z Gaci bez zdobyczy punktowej. Więcej o meczu Foto-Higiena – Pogoń pod linkiem powyżej.

Grupa pościgowa za Foto-Higieną nie zwalnia tempa. Wszystkie drużyny będące za placami lidera wygrały swoje mecze. Śląsk II wygrał na po ciężkim boju w Ząbkowicach Śl. Z Orłem 3:1. Hat-trickiem popisał się Mathieu Scalet. Gola dla gospodarzy (na 1:2) strzelił Sebastian Radziszewski.

Małe ligi – quiz dla fanów dolnośląskiej piłki [QUIZ]

Wrocławianie tracą cztery punkty do lidera, a od Śląska 3 punkty mniej mają aż trzy drużyny. Wśród nich Sokół Marcinkowice, który pewnie wygrał z przedostatnią Karoliną Jaworzyna Śląska. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 30 minutach. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Igora Janiuka. Gdy pod koniec meczu na 2:0 podwyższył Rafał Rybiński wydawało się, że jest już po meczu. W doliczonym czasie gry bramkę dla gości strzelił Rafał Luber, ale w odpowiedzi na 3:1 z rzutu karnego trafił Bartłomiej Płomiński.

Również w Wałbrzychu ostatnie pół godziny spotkania decydowało o wyniku potyczki Górnika z Unią Bardo. W ciągu czterech minut dwie bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Sobiesierski oraz Kamil Młodziński. Goście złapali kontakt po golu Łukasza Deneki w 84 min., ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Ważne zwycięstwo w Trzebnicy odniosła Bielawianka. Goście wygrali z osłabioną Polonią 2:0 po bramkach stranieri – Robsona i Marcosa, którym asystował Lucas.

W ważnym, i jak się później okazało również emocjonującym, meczu drużyn środka tabeli Piast Żerniki podejmował Polonię-Stal Świdnica. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po bramkach Piotra Tylki i Kacpra Korkosza. Przyjezdni złapali kontakt w 57 min. za sprawą Kamila Szczygła. W 86 min. trzecią bramkę dla beniaminka strzelił doświadczony Maciej Kowalczyk. Co prawda w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Szczygieł trafił po raz drugi, ale punkty został na wrocławskich Żernikach.

Bardzo ważne trzy punkty, i to na wyjeździe w Kłodzku, zdobył MKP Wołów. Dwie bramki dla gości w meczu z Nysą strzelił Kamil Ramiączek.

W ostatnim meczu w Wielkiej Lipie padły aż cztery bramki. Sokół i Wiwa trafiły po dwa razy, więc obie drużyny dopisały sobie do konta po jednym punkcie. Dla gospodarzy strzelali Krystian Bagiński i Michał Sudoł, a dla goszczan Szymon Rusiecki i Maciej Jurkowski.