Maciej Kowalczyk Piast Żerniki Wrocław

Gol, asysta i trzy punkty. Tak Maciej Kowalczyk zadebiutował w Piaście

Maciej Kowalczyk, doświadczony napastnik z ekstraklasową przeszłością, zadebiutował w barwach Piasta Żerniki Wrocław. Debiut okazał się wyśmienity – gol, asysta i zgodna opinia, że Kowalczyk był najlepszym graczem na murawie.

 

IV liga wschód: Hat-trick Scaleta. Ważne wygrane czołówki, MKP i Piasta

Macieja Kowalczyka kibicom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać. 40-latek w barwach Śląska Wrocław, Korony Kielce, Widzewa Łódź oraz Lechii Gdańsk zagrał 113 meczów w ekstraklasie, w których strzelił 13 goli. Przez cztery sezony grał również w Arsenale Kijów w ukraińskiej ekstraklasie, gdzie strzelił 12 bramek.

 

Przed bieżącym sezonem Kowalczyk trafił do Kątów Wrocławskich, gdzie wraz m.in. z Tomaszem Moskalem, miał pomóc Zbigniewowi Mandziejewiczowi w utrzymaniu Bystrzycy na piłkarskiej powierzchni. Jak wiadomo, sztuka ta się nie udała, bowiem zdekompletowany klub – po trzech walkowerach – został wykluczony z GreenPost okręgówki.

 

GreenPost okręgówka. Kryzys lidera? Liga będzie ciekawsza

Maciej Kowalczyk, jako wolny zawodnik trafił na wrocławskie Żerniki. Gdzie wciąż gra Tomasz Kosztowniak, a dyrektorem sportowym jest Marek Kowalczyk, a więc dawni znajomi Macieja ze starych czasów z Oporowskiej.

 

Nowy napastnik beniaminka IV ligi zadebiutował w minioną sobotę w meczu przeciwko Polonii-Stali Świdnica. Debiut okrasił golem z rzutu karnego (którego sam wywalczył), a także asystą przy trafieniu Kacpra Korkosza. W zgodnej opinii wielu obserwatorów był on najlepszym zawodnikiem na murawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *