GreenPost okręgówka analiza

GreenPost okręgówka. Kryzys lidera? Liga będzie ciekawsza

Druga porażka z rzędu Orła Prusice, lidera wrocławskiej GreenPost okręgówki. To oznacza tylko jedno – rozgrywki i walka o awans do IV ligi powinny być ciekawe do końca.

 

Bystrzyca wykluczona z GreenPost okręgówki. Wyniki anulowane

Sam jeszcze niedawno pisałem, że Orzeł Prusice to niemal murowany kandydat do awansu do Sport-Track IV ligi. Po 9. kolejkach Bartosza Mazura mieli komplet zwycięstw na koncie, na dodatek pokonali inne mocne ekipy z Brzeziny, Mirkowa, Środy Śląskiej czy Kobierzyc.

 

Można było się zastanawiać, czy ktokolwiek będzie wstanie powstrzymać beniaminka, aż do Prusic pojechała ekipa z Siechnic. Energetyk przeżywa obecnie spore kłopoty, zarówno sportowe, jak i organizacyjne, ale Orła ograł na wyjeździe dość gładko 4:1. Słabszy mecz może zdarzyć się każdemu, ale wpadka z siechniczanami nie okazała jednorazowa. W ostatniej kolejce Orzeł pojechał do Jelcza-Laskowic i przegra 1:3.

 

Orkan storpedował małe ligi. Pod Oławą na boisko runęła ściana

Prusiczanie wciąż są liderami, ale mają już tylko 2 punkty przewagi nad GKS-em Mirków/Długołęka oraz 3 nad Mechanikiem Brzezina. Drużyna z gminy Środa Śląska ma jednak jeden mecz mniej rozegrany, a Orzeł będzie jeszcze pauzował (mecze z Bystrzycą Kąty Wrocławskie zostały anulowane).

 

Trzy drużyny w czubie tabeli są więc bardzo blisko siebie, a przecież ostatniego słowa nie powiedział jeszcze GKS Kobierzyce, Zachód Sobótka czy Polonia Środa Śląska. To oznacza, że walka o awans będzie wyrównana znacznie dłużej niż się jeszcze niedawno wydawało. Oczywiście głównym faworytem, by znaleźć się wśród dwóch drużyn, które w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze nadal są prusiczanie. Wydaje się jednak, że nie dokonają tego w tak spektakularnym stylu, jak w zeszłym sezonie Polonia Trzebnica.

 

W cieniu walki o czołowe miejsca w tabeli rozgrywa się również bitwa dwóch najlepszych strzelców – Grzegorza Rejtera z Orła i Bartłomieja Matyi z Mechanika. Pierwszy ma na koncie 18 bramek, a drugi – 12.

 

2 thoughts on “GreenPost okręgówka. Kryzys lidera? Liga będzie ciekawsza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *