reprezentacja Polski powołania

Jach i Świerczok w reprezentacji Polski. Robak bez szans

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał 10 zawodników z polskiej ligi na towarzyskie mecze z Urugwajem i Meksykiem. Wśród nich znalazło się dwóch zawodników Zagłębia Lubin.

 

Daty meczów odwołanych z powodu „Grzegorza”

Wśród 10 zawodników z polskiej ligi znaleźli się Jarosław Jach oraz Jakubczak Świerczok z Zagłębia Lubin. Potwierdziły się tym samym medialne doniesienia, że właśnie tych graczy Miedziowych będzie chciał sprawdzić Adam Nawałka.

 

O powołaniu dla Świerczoka mówiło się od pewnego czasu. Wielu komentatorów wskazywało, że właśnie napastnika Zagłębia warto przetestować pod kątem przydatności do drużyny narodowej. Były gracz GKS-Tychy jest w tej chwili drugim najskuteczniejszym polskim napastnikiem Lotto Ekstraklasy. W 14 meczach strzelił 9 goli (zaliczył 2 asysty).

 

10 najlepszych drużyn Sport-Track IV ligi w październiku

Co ciekawe, najskuteczniejszym Polakiem w Lotto Ekstraklasie jest Marcin Robak, napastnik Śląska Wrocław, który ma na koncie 10 goli w 12 meczach (w tym 3 z rzutów karnych). Kibice z Wrocławia po cichu liczyli, że to może właśnie jego zechce sprawdzić selekcjoner. Były to jednak raczej pobożne życzenia, bowiem realna szansa na to była raczej iluzoryczna. Zważywszy choćby na wiek snajpera Śląska, który wkrótce skończy 35 lat.

 

Co prawda trenerzy często mówią, że nie liczy się wiek, ale forma – trudno było jednak podejrzewać, że nawet uznawany za lubiącego podejmować odważne decyzje Adam Nawałka zdecyduje się na taki krok.

 

Z pewnością jednak odważne jest powołanie Jarosława Jacha. Defensor Zagłębia miał znacznie lepsze okresy w lidze (brylował zwłaszcza jesienią zeszłego roku). Później kontuzja wyhamowała jego karierę, ale wydaje się, że powoli wraca on na właściwe tory. I bardzo dobrze, że selekcjoner chce przyjrzeć się z bliska Jachowi, zwłaszcza że – co jak co – ale reprezentacyjna defensywa do tych „nie do przejścia” z pewnością nie należy.

 

Przypomnijmy, że mecz Polska – Urugwaj odbędzie się 10 listopada na PGE Narodowy w Warszawie, a mecz Polska – Meksyk 13 listopada na Stadionie Energa w Gdańsku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *