15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Przełamanie Polonii, czołówka zgodnie wygrała

Sport-Track IV liga wschodnia. W meczu na szczycie Górnik przegrał z liderem z Gaci. Wszystkie drużyny z czołówki (poza wałbrzyszanami) wygrały swoje mecze. Bradzo ważną wygraną zanotowała Polonia Trzebnica.

Grzegorz Podstawek trenerem lidera GreenPost okręgówki

Foto-Higiena Gać po raz kolejny pokazała, że potrafi grać do końca, a niesprzyjające wydarzenia na boisku nie załamują podopiecznych Marcina Dymkowskiego. Przed tygodniem przegrywali z Pogonią Oleśnica 0:2, by wygrać 3:2. W 13. kolejce, w meczu na szczycie wschodniej grupy Sport-Track, w Wałbrzychu Foto-Higiena znów przegrywała. Górnik prowadził od 42 min. po strzale głową Denisa Deca. Lider, który już w pierwszej połowie był stroną przeważającą, po zmianie stron jeszcze podkręcił tempo. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Już w 48 min. Łukasz Kucyniak trafił do bramki Damiana Jaroszewskiego, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Piłkę w tej sytuacji dorzucał Iegor Tarnov, który w 67 min. zaliczył asystę przy zwycięskim golu Igora Wargina. Foto-Higiena wygrała 2:1 i zwiększyła przewagę nad Górnikiem do 10 punktów.

Dystansu (czteropunktowego) do lidera nie stracił Śląsk II Wrocław. Sokół Wielka Lipa postawił przy Oporowskiej trudne warunki, ale rosnąca w II połowie przewaga spadkowicza z III ligi w końcu przyniosła efekty. W 75 min. zza pola karnego celnie strzelił Karol Danielak. 10 minut później w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę do siatki gości wepchnął Mathieu Scalet. W 90 min. honorowe trafienie dla gości zaliczył Michał Wróbel, czyli przed laty zawodnik Śląska, ale goście nie byli już w stanie powalczyć o jeden punkt.

Wpadka lidera, wicelider goni i gromi 7:0

Trzecie miejsce utrzymał Sokół Marcinkowice, który imponuje formą. Podopieczni Marcina Krzykowskiego prowadzili w Goszczu z Wiwą do przerwy 2:0 po bramkach Rafała Rybińskiego (gol z 40 metrów!) i Jakuba Kuleja. Po zmianie stron trzecią bramkę, z rzutu karnego, zdobył Bogdan Gul, a kolejne dobre okazje mieli Jarosław Wejerowski, Filip Wroński i Rybiński. W końcówce przebudzili się gospodarze – w 76 min. trafił Adrian Dąbrowski. Po chwili drugiego karnego dla gości nie wykorzystał Tomasz Rudolf, a Wiwa mocniej zaatakowała. Animuszu starczyło na drugą bramkę autorstwa Jakuba Budzowskiego.

Z drużyn z czołówki wygrała również Bielawianka, choć Orzeł Ząbkowice Śl. łatwo skóry nie sprzedał. Goście nawet prowadzili po bramce Dawida Kuriaty. Wyrównał jeszcze przed przerwą Robson. Końcówka należała już do gospodarzy – najpierw z rzutu karnego trafił Mateusz Kuriata, a po kilku minutach rezultat spotkania ustanowił Robson.

Najważniejszą bramkę soboty zdobył chyba Piotr Kotyla. Defensor Polonii Trzebnica strzelił jedynego gola meczu z MKP Wołów, który dał upragnione 3 punkty i przełamanie beniaminka. Polonia wygrała po raz pierwszy od sześciu kolejek, na dodatek po 3 porażkach z rzędu. Co ciekawe, wizyta Polonii w Wołowie była powrotem na stare „śmieci” trenera Pawła Troniny, który przed objęciem ekipy z Trzebnicy był partnerem Krzysztofa Tabaka na trenerskiej ławce MKP.

Dwa tygodnie temu swoje przełamanie miała Pogoń Oleśnica. Minimalna porażka z liderem przed tygodniem dawała nadzieję, że w meczu z beniaminkiem z Kłodzka Pogoń powalczy o komplet punktów. Gracze Nysy pokazali jednak, że potrafią grać na wyjazdach i po bramce Grzegorza Derenia wyjechali z Oleśnicy z 3 punktami.

Jedyny remis w sobotnich meczach padł w Jaworzynie Śląskiej. Piast Żerniki prowadził od 35 min. po golu z rzutu karnego w wykonaniu Macieja Kowalczyka. W 63 min. wyrównał po rzucie rożnym Kamil Drąg.

W niedzielę Polonia-Stal Świdnica podejmowała Unię Bardo. Mimo że gospodarze posiadali inicjatywę w tym meczu, to ze skutecznością byli na bakier. Inaczej niż goście, którzy trzykrotnie pokonali Bartłomieja Kota, a byli to Tomasz Robak, Krzysztof Czachor i Damian Okrojek.