Jarosław Jach reprezentacja

Dwóch debiutantów z Zagłębia. Jach wykorzystał swoją szansę

Jarosław Jach i Jakub Świerczok, zawodnicy Zagłębia Lubin, zadebiutowali w reprezentacji Polski w meczu przeciwko Urugwajowi. Stoper Miedziowych zagrał cały mecz i zaprezentował się bardzo dobrze.

 

Były gracz Śląska zagrał przeciwko Brazylii

Polska – Urugwaj to pierwszy mecz biało-czerwonych w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Selekcjoner Adam Nawałka sprawdził w piątek dwóch debiutantów oraz nowy system gry. Polacy zagrali w ustawieniu 1 – 3 – 4 – 2 – 1, a Jach był jednym z trójki stoperów ustawionym z lewej flanki.

 

Stoper Miedziowych zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nie było widać po nim tremy debiutanta. Dobrze prezentował się w defensywie, nieźle przy wyprowadzaniu piłki, a jeszcze dwukrotnie strzelał głową na bramkę rywali po rzutach rożnych. Co prawda zabrakło mu wtedy precyzji, ale potwierdził, że potrafi dobrze odnaleźć się również pod bramką przeciwnika.

 

W czwartek akademia, w sobotę nowy stadion

Po meczu trener Nawałka pochwalił Jacha, choć jednocześnie przyznał, że to jego początek drogi do tego, by stać się kadrowiczem. Zwłaszcza w 23-osobowym składzie na mundial. Pierwszy krok został jednak zrobiony i to w bardzo dobry kierunku… Swoją szansę wychowanek Pogoni Pieszyce wykorzystał bardzo dobrze.

 

Niewiele można za to powiedzieć o występie Jakuba Świerczoka. Napastnik Zagłębia pojawił się na murawie w 65 min., ale wiele nie pokazał. Inna sprawa, że gra w przodzie całej reprezentacji w tym fragmencie meczu do specjalnie spektakularnych nie należała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *