Piast Żmigród - Stal Brzeg

Lider pokonany po golu w 92 min. Po akcji rezerwowych [FILM]

Akcja rezerwowych Piasta Żmigród dała zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry meczu ze Stalą Brzeg w 16. kolejce III ligi. Żmigrodzianie wygrali z liderem 2:1.

III liga. Piast pokonał lidera. Ślęza wciąż na fali, pech Lechii

Kto by się spodziewał, że po 8 meczach bez zwycięstwa, z których aż sześć było przegranych, Piast Żmigród zacznie wygrywać z drużynami z czołówki. Przed tygodnie podopieczni Kamila Sochy wygrali w Polkowicach, a dziś pokonali u siebie lidera z Brzegu.

Mecz ze Stalą dobrze rozpoczął się dla żmigrodzian, którzy objęli prowadzenie już w 12 min., kiedy Damian Celuch wykorzystał piłkę zagraną z rzutu rożnego przez Pawła Kohuta. Przed przerwą groźnie strzelali jeszcze Wojciech Bzdęga oraz Patryk Bobkiewicz.

Miedziowe derby dla wzmocnionych rezerw Zagłębia Lubin

Goście przebudzili się po zmianie stron. W 57 min. Dariusz Szczerbal sfaulował Michała Sikorskiego, a rzut karny wykorzystał Dawid Lipiński. Chwilę później Lipiński mógł dać prowadzenie Stali, ale w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę. W rolach głównych wystąpili zawodnicy, którzy chwilę wcześniej pojawili się na boisku. Andrzej Korytek, który dośrodkował, był na boisku 6 minut, a strzelec zwycięskiej bramki Mateusz Jaros od 12.

Piast wygrał drugi mecz z rzędu i aż szkoda, że runda jesienna kończy się już za tydzień. Widać, że żmigrodzianie zaczynają łapać wiatr w żagle. Za tydzień będą mogli swoją formę potwierdzić na tle kolejnego mocnego rywala – Lechii Dzierżoniów.

źródło: piast-zmigrod.pl