17 kolejka III ligi

III liga. Wyjazdowe derby dla Ślęzy i Piasta. Ważne punkty Miedzi II

17. kolejka III ligi. W dwóch meczach derbowych górą goście. Ślęza Wrocław wygrała 3:0 w Polkowicach, a Piast Żmigród w Dzierżoniowie. Ważne zwycięstwo odniosły również rezerwy Miedzi.

Trzecia wygrana Piasta, trzecia wtopa Lechii

Nie brakowało emocji w sobotnich meczach w III lidze z udziałem dolnośląskich, zwłaszcza że aż cztery z nich spotkały się w meczach derbowych. W Dzierżoniowie Lechia uległa Piastowi Żmigród 1:2, choć wcale nie była zespołem gorszym. Na pewno jednak mniej skutecznym. Dla podopiecznych Kamila Sochy było to trzecie zwycięstwo z rzędu, a wszystkie były odniesione z drużynami z czołówki. Więcej o meczu w linku powyżej.

Bardzo ciekawy mecz oglądali również kibice w Polkowicach, gdzie KS podejmował Ślęzę Wrocław. W pierwszej połowie było sporo walki, ale mało sytuacji podbramkowych. Ze strony gości groźnie strzelali Kornel Traczyk i Maciej Firlej, a gospodarzy Mariusz Szuszkiewicz. W końcu w 35 min. Damiana Primela pokonał Firlej.

Czwartoligowe derby Wrocławia dla rezerw Śląska

Po zmianie stron polkowiczanie próbowali wyrównać, ale nie mieli zbyt wielu argumentów. W 69 min. strzeliła za to Ślęza, a konkretnie Tobiasz Jarczak, który pokonał golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam. KS dopiął swego w 83 min., gdy kontaktowego gola strzelił Piotr Azikiewicz. Polkowiczanie zaatakowali, ale nadziali się kontrę, w której w polu karnym faulowany był Traczyk, a jedenastkę wykorzystał Mateusz Kluzek. Ambitnie grając gospodarze strzeli jeszcze drugiego gola autorstwa Damiana Michalskiego, ale na wyrównanie nie było już czasu.

Bardzo ważny mecz na zakończenie wygrała Miedź II. Legniczanie pokonali wyżej notowany Stilon Gorzów 2:1. Gospodarze prowadzili już w 6 min. bramce z dystansu Patryka Poręby. Legniczanie cieszyli się z prowadzenia tylko 11 minut, kiedy wyrównał Mateusz Ogrodowski. Trzy punkty podopiecznym Radosława Belli zapewnił w 70 min. Mateusz Tkacz, który pojawił się na murawie 5 minut wcześniej.

W niedzielę, wzmocnione Todorovskim, Janoszką i Janusem, rezerwy Zagłębia Lubin wygrały z czołową drużyną ligi z Brzegu. Miedziowi prowadzili po golu Macieja Spychały w 63 min., na którego Michał Sikorski. Zwycięską bramkę w 85 min. strzelił Olaf Nowak. Brzegu z wiceliderem Stalą.