15 kolejka Sport-Track IV liga wschód

IV liga wschód: Ostre strzelanie w Gaci i Bardzie. Pogoń przegrywa i grzęźnie na dnie

Sport-Track IV liga wschodnia. Czwartoligowe derby Wrocławia dla rezerw Śląska. Ostre strzelanie w Gaci oraz Bardzie. Mecz na szczycie dla Bielawianki. Pogoń i Karolina szorują po dnie tabeli.

Czwartoligowe derby Wrocławia dla rezerw Śląska

Na stadionie przy ul. Oporowskiej doszło do czwartoligowych derbów Wrocławia, w których rezerwy Śląska wygrały z Piastem Żerniki 2:1. Beniaminek postawił trudne warunki, ale mimo ambitnej postawy do końca meczu nie zdołał odwrócić jego losów po przegranej 0:2 pierwszej połowie. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

Śląsk II zakończył więc rundę jesienną na 2. pozycji w tabeli. Cztery punkty za Foto-Higieną Gać, która rozbiła 6:2 Nysą Kłodzko. Choć wynik jest nieco mylący, bowiem przez ponad godzinę mecz był dość wyrównany. Goście objęli prowadzenie w 19 min. po bramce z rzutu karnego w wykonaniu Adama Bońkowskiego. Już dwie minuty później wyrównał Łukasz Kucyniak. Po przerwie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Janusz Gancarczyk, ale goście doprowadzili do wyrównania, a strzelcem był Sule Ayinla. Gdy trzy minuty później na 3:2 trafił Dominik Wejerowski, z graczy Nysy zeszło nieco powietrze. Już się nie podnieśli, a na dodatek stracili kolejne trzy gole, a strzelali: ponownie Wejerowski i Gancarczyk oraz Machado.

Pajęczyna zdjęta za 3 punkty. Piękny gol Kuriaty [VIDEO]

W meczu na szczycie Bielawianka podejmowała Sokoła Marcinkowice. O losach meczu zdecydowała jedna bramka, ale za to jaka. Już w 3 min. Mateusz Kuriata oddał strzał z ok. 25 metrów, po którym piłka zatrzepotała idealnie między słupkiem a poprzeczką. Piękny gol i więcej o meczu pod linkiem powyżej.

Jeden gol w Bielawie, za to w Bardzie aż 7. Unia nie dała szans Karolinie Jaworzyna Śląska wygrywając 5:2. Gospodarze prowadzili już 3:0 (strzelali Tomasz Robak, Damian Okrojek i Kamil Olejarnik). W 36 min. dla gości trafił Grzegorz Ignatowicz, ale złudzeń przyjezdnych pozbawił jeszcze przed przerwą Mirosław Włodarczyk. Po zmianie stron do bramki trafiali Damian Okrojek oraz Łukasz Piątek.

Jaworzanie ugrzęźli więc na przedostatnim miejscu w tabeli, a na samym dnie znajduje się Pogoń Oleśnica. Po wygranej z Górnikiem i niezłym meczu z liderem, wydawało się że podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza lepiej zakończą rundę. Nic z tego, w ostatnim meczu ulegli Orłowi Ząbkowice Śl. 0:2. Bramki w ostatnich 20 minutach strzelali Łukasz Kucharek i Maciej Rakoczy. Orzeł wskoczył na 5. miejsce, a przed oleśniczanami bardzo trudna walka o utrzymanie się w lidze na wiosnę.

To samo czeka MKP Wołów, Wiwę Goszcz i Polonię Trzebnica, choć ich sytuacja jest o niebo lepsza. Wiwa podejmowała Polonię-Stal Świdnica i było to bardzo ważne spotkanie dla układu dołu tabeli. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, a gospodarze dwa razy wyrównywali. Na kilki minut przed końcem ostateczny coś zadał Kamil Szczygieł, który strzelił również pierwszą bramkę dla świdniczan. Drugiego gola strzelił Robert Myrta. Dla goszczan trafiali Tomasz Swaczeński i Adrian Dąbrowski.

MPK, również u siebie, przegrało z Sokołem Wielka Lipa 1:2. Dla gospodarzy strzelił Mateusz Matković, a dla gości Michał Wróbel i Chrystian Tomyk.

Tymczasem w Wałbrzychu Górnik bezbramkowo zremisował z Polonią Trzebnica. To z pewnością dobry rezultat dla gości, którzy od 39 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sebastiana Szefnera.