Czarni Sobocisko - Pogoń Kopalina

Szalona Pogoń… Przegrywali 1:6 i 2:7, a jednak wygrali

Piętnaście goli i szaloną pogoń piłkarzy… Pogoni zobaczyli kibice, którzy oglądali mecz w Sobocisku, gdzie Czarni podejmowali drużynę z Kopaliny.

Kontrowersyjne derby pod Śnieżką dla Olimpii [FILM]

W 13. kolejce w VI grupie wrocławskiej B klasy Czarni Sobocisko podejmowali Pogoń Kopalina. Gospodarze byli faworytem, o czym świadczyła choćby liczba 13 punktów, która dzieliła oba zespoły przed niedzielnym meczem. I wydarzenia na murawie zdawały się to potwierdzać.

Do przerwy gospodarze prowadzili 6:1. Niedługo po zmianie stron goście strzelili drugiego gola, ale niedługo potem Czarni podwyższyli na 7:2. Była 58 minuta i wydawało się, że jest już po meczu. Później nastąpiło coś, co sobie trudno wyobrazić. Przyjezdni w 10 minut wyrównali wynik spotkania na 7:7. W 75 min. goście strzelili ósmego gola!

Pajęczyna zdjęta za 3 punkty. Piękny gol Mateusza Kuriaty [VIDEO]

Ostatni kwadrans gospodarze mocno zaatakowali, ale już nie byli w stanie pokonać golkipera Pogoni. I sensacyjny wynik stał się faktem. W meczu bramki strzelali: Marcel Chajdziony – 2, Rafał Stanik, Sławomir Ostropolski, Dawid Jaskot, Tomasz Duszeńko – 2 oraz Sebastian Włodek – 3, Paweł Okoński – 4 i Jarosław Szpręgiel.