18. kolejka Sport-Track IV ligi zachodniej

IV liga zachód: AKS i Chrobry II gromią. Sadowski i Kaczmarek x 4

15. kolejka Sport Track IV ligi zachodniej. AKS Strzegom i rezerwy Chrobrego rozbiły swoich rywali, a Kamil Sadowski i Konrad Kaczmarek strzelili po cztery gole. Ważne zwycięstwo Nysy Zgorzelec.

Kontrowersyjne derby pod Śnieżką dla Olimpii [FILM]

Jednym z bardziej dramatycznych meczów kolejki były derby Olimpia Kowary – Karkonosze Jelenia Góra. Po dramatycznym meczu, w którym nie brakowało kontrowersji, gospodarze wygrali 3:2. Więcej o meczu można przeczytać pod linkiem powyżej.

Mistrzem jesieni na zachodzie został Apis Jędrzychowice. W ostatniej kolejce podopieczni Gerarda Jurewicza bez problemów pokonali Olimpię Kamienną Górę 4:1. Już w 47 minucie było 4:0,a gole dla gospodarzy strzelali Marcin Kiewra – 2, Kamil Zieliński oraz Adrian Wójcik. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Sebastian Sochacki.

Szalona Pogoń… Przegrywali 1:6 i 2:7, a jednak wygrali

Drugie miejsce utrzymał AKS Strzegom, który rozbił Górnika Boguszów-Gorce 7:1. Cztery gole strzelił Kamil Sadowski, a dwa dołożył Dominik Radziemski. Jeden gol dla gospodarzy był samobójczy (Dawid Marut), a gola dla Górnika zdobył Patryk Ostrowski. AKS ma cztery punkty straty do Apisu, ale w najbliższy weekend zagra jeszcze zaległy mecz e Ścinawie z Odrą.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy rezerw Chrobrego. Choć w tym przypadku określenie rezerwy nie jest do końca adekwatne, bowiem głogowianie desygnowali do gry wielu graczy z I drużyny, grającej na co dzień w I lidze. Byli to: Anatoliy Gospodinov, Maciej Kona, Sergyi Napalov, Konrad Kaczmarek, Jakub Bach, Przemysław Trytko czy Łukasz Szczepaniak. W pierwszej połowie Orkan, 3. w tabeli przed meczem, dzielnie stawiał czoła wzmocnionemu rywalowi i do przerwy było 1:1. Goście nawet prowadzili po golu Łukasza Filipiaka, na którego odpowiedział Kaczmarek. Po zmianie stron Koczmarek dołożył jeszcze 3 gole, a po jednym Trytko i Szczepaniak i rezerwy Chrobrego wygrały 6:1.

Punktami z Orkanem zrównała się Stal Chocianów, która wygrała w Grębocicach ze Spartą 3:0. Klasycznym hat-trickiem po przerwie popisał się Damian Podziewski.

Efektownie rundę jesienną zakończyła także Orla Wąsosz. Podopieczni Piotra Bolkowskiego wygrali 41 z Odrą-Total Ścinawa. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Roberta Sobieraja i Andrzeja Kaucha. W 67 min. kontaktowego gola strzelił Mateusz Łodej, ale końcówka należała do gospodarzy. Dawid Makieła i Michał Gąsiorowski ustalili wynik meczu.

W bardzo ważnym meczu drużyn z dołu tabeli Nysa Zgorzelec podejmowała Górnika Złotoryja. Gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu Daniela Piechny w 77 min.

Jedyny remis w kolejce odnotowano w Giebułtowie. Sudety zremisowały 1:1 z Włókniarzem Mirsk. Gole strzelili Sebastian Andruchów oraz Bartosz Morzecki.