ćwierćfinały Puchar Polski

Ćwierćfinały Pucharu Polski we Wrocławiu i Jeleniej Górze [WYNIKI]

W strefach wrocławskiej i jeleniogórskiej w sobotę odbyły się mecze ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski. Do kończenie ¼ finału za tydzień i na wiosnę.

Mecz Odra – AKS odwołany. Boisko nie nadawało się do gry

Na sobotę, 25 listopada zaplanowano mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski w okręgach wrocławskim i jeleniogórskim. Ale nie wszystkie. Dwa mecz w strefie wrocławskiej odbędą za tydzień (ze względu na fakt, że biorą w niej udział drużyny z okręgówki, które dziś grają jeszcze w lidze), a jeden mecz w strefie jeleniogórskiej przełożono na marzec.

Strefa wrocławska

W derbach powiatu trzebnickiego, czwartoligowa Polonia Trzebnica podejmowała trzecioligowego Piasta Żmigród. Goście prowadzili do przerwy po golu Patryka Bobkiewicza, a na dodatek Adrian Puchała z Polonii za dwie żółte karki musiał opuścić boisko. Ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania w 62 min. po golu samobójczym. Końcówka należała jednak do trzecioligowców – najpierw Oskar Trzepacz, a następnie Cezary Kępczyński z rzutu karnego i Piast wygrał 3:1.

Krzysztof Tabak nie jest już trenerem MKP Wołów. Kto następcą?

W drugiem meczu, w pojedynku dwóch czwartoligowców, Sokół Marcinkowice po raz drugi w ciągu dwóch tygodni okazał się lepszy od rezerw Śląska. W lidze Sokół wygrał 3:1, a dziś 2:1. Rezerwy Śląska prowadziły po golu w 70 min. Adriana Sobczaka. Gospodarze wyrównali dwie minuty później z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry strzelili zwycięskiego gola, kiedy wrocławianie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sobczaka.

• Polonia Trzebnica – Piast Żmigród 1:3
  • Sokół Marcinkowice – Śląsk II Wrocław 2:1
  • GKS Kobierzyce – Ślęza Wrocław (3 grudnia, 12:00)
  • Mechanik Brzezina – Pogoń Oleśnica (3 grudnia, 12:00)

Strefa jeleniogórska

Ogromne emocje w Jeżowie Sudeckim. Lotnik objął prowadzenie w 48 min. Gości wyrównali w 68 min., po golu z rzutu karnego w wykonaniu Michała Szramowita. Ten sam zawodnik wykonywał jedenastkę w 90 min., ale jego strzał obronił golkiper Lotnika. I o awansie do półfinału rozstrzygnęły… rzuty karne. W nich lepszy okazał się czwartoligowiec z Jeleniej Góry, który wygrał 5:4.

• Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra 1:1, k. 4:5
  • Sudety Giebułtów – Apis Jędrzychowice 2:0
  • Łużyce Lubań – Stella Lubomierz 0:4
  • Piast Wykroty – Olimpia Kowary (10 marca 2018)