Mathieu Scalet

Francuz z polskim obywatelstwem zapewnił Śląskowi wygraną w derbach

W derbach Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin wygrał 1:0 po golu w 95 minucie. Do bramki trafił Piotr Celeban, ale cała zasługa w tym Mathieu Scaleta, który wygrał bardzo ważną głowę w polu karnym Miedziowych.

Ćwierćfinały Pucharu Polski we Wrocławiu i Jeleniej Górze [WYNIKI]

Śląsk Wrocław przystąpił do meczu bardzo osłabiony – z powodu kontuzji i kartek wrocławianie zagrali zarówno w eksperymentalnym składzie i ustawienie. Na ławce rezerwowych znaleźli się, poza Jakubem Wrąblem, sami juniorzy i graczy rezerw. Wśród nich 20-letni Mathieu Scalet, Francuz z polskim obywatelstwem.

Scalet, na co dzień gracz czwartoligowych rezerw, pojawił się na murawie w 92 minucie. Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty, ale właśnie w niemal ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry Bartosz Kopacz sfaulował Arkadiusza Piecha. Wrzutka w pole karne, Scalet wyskakuje w górę i wygrywa głowę z Jakubem Tosikiem. Piłkę próbuje wybić jeszcze Arkadiusz Woźniak, ale zmierza ona do bramki, gdzie na linii dobija ją jeszcze Piotr Celeban i stadion eksploduje euforią. Osłabiony WKS wygrywa 1:0, mimo że na zdrowy rozum nie miał prawa tego wygrać.

Krzysztof Tabak nie jest już trenerem MKP Wołów. Kto następcą?

Mathieu Scalet trafił do Wrocławia na wiosnę 2017 roku z rezerw Wisły Kraków, choć jesień 2016 spędził w czwartoligowym Beskidzie Andrychów. Na wiosnę w III lidze zagrał w13 meczach i strzelił 1 gola. Już wcześniej był jednak podstawowym graczem III-ligowych rezerw Wisły (29 meczów i 6 goli). W bieżącym sezonie jest wyróżniającym się piłkarzem czwartoligowych rezerw Śląska. Dotąd strzelił 7 goli.