Orkan Szczedrzykowice

Czołowy klub IV ligi do likwidacji?

Niepokojące wieści dochodzą ze Szczedrzykowic. Do świąt ma się rozstrzygnąć, czy Orkan będzie grał dalej, czy… przestanie istnieć.

 

Dolnośląski Pro Junior System IV LIGA

Za niespełna dwa lata Orkan Szczedrzykowice obchodziłby 50. rocznicę powstania. Czy dotrwa do jubileuszu? Nie wiadomo, ale przyszłość klubu rysuje się w ciemnych barwach.

 

Wieloletni prezes klubu Józef Szabat, a także trener Eugeniusz Oleśkiewcz, chcieliby przekazać stery klubu w ręce młodszych następców. Problem w tym, że nie bardzo są na to chętni. O ile od dłuższego czasu pojawiają się pewne nazwiska, to wciąż brakuje konkretów. Doszło nawet do tego, że nad klubem zawisła groźba likwidacji.

 

 

Sport-Track IV liga Dolny Śląsk [WSPÓLNA TABELA]

Najwięcej mówiło się o fuzji z Konfeksem Legnica, aktualnie 3. zespołem w legnickiej okręgówce. Zresztą właśnie na obiekcie Konfeksu (lub na boisku ze sztucznym murawą w Legnicy) Orkan grał jesienne mecze w roli gospodarza, bowiem stadion w Szczedrzykowicach przechodzi gruntowną modernizację.

 

Orkan od sezonu 2010/11 gra w IV lidze. Najgorsze miejsce, które zajął, była to 10. lokata. Od czterech sezonów ekipa z gminy Prochowice znajduje się jednak w czołówce IV ligi. Aktualnie, po rundzie jesiennej w grupie zachodniej Sport-Track IV ligi, zajmuje 4. miejsce. Na dziś nie wiadomo, czy na wiosnę dalej powalczy. Na razie bardziej realne jest, że z drużyną pożegnają się niektórzy zawodnicy, np. Paweł Wyżga i Adam Wasilewski kojarzeni są z Legnickim Polem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *