Szachtar Donieck we Wrocławiu

Szachtar już był, to może teraz czas na… Barcelonę

Szachtar Donieck zagra swoje mecze w Lidze Mistrzów we Wrocławiu? To oczywiście pytanie retoryczne, ale i tak rozgrzał we wtorek media, nie tylko sportowe, w całej Polsce. To może trzeba iść za ciosem… Teraz Barcelona?

 

Tim Rieder- z IV ligi niemieckiej na środek obrony Śląska?

O sprawie napisał portal tuwroclaw.com, a za nim większość mediów, nie tylko sportowych. Niektórzy oczami wyobraźni już widzieli mecz mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Doniek – AS Roma na stadionie miejskim we Wrocławiu. To oczywiście niemożliwe, ale co tam, najważniejsze że można pomarzyć…

 

Być może chodziło o przyszłe mecze, choć nie wiadomo czy Szachtar awansuje do Ligi Mistrzów (aktualnie jest liderem,więc jest na to spora szansa). Z tekstu można się dowiedzieć jedynie, że rozmowy trwają, a Ukraińcy zastanawiają się nad wrocławską lokalizacją.

 

Dolnośląski Złoty But 2017/18. Najlepsi strzelcy w regionie

Brzmi dość nieprawdopodobnie, ale w końcu podpisują się pod tym poważni ludzie, więc nie można też zupełnie tego pomysłu deprecjonować. Nieco światła na „negocjacje” rzuca tekst w portalu sportowefakty.wp.pl.

 

Adam Pawlukiewicz z firmy Pentagon Research, który stoi za pomysłem ściągnięcia Szachtara, przyznaje, że sam skontaktował się z ukraińskim klubem. „W Doniecku jest bałagan, więc odezwałem się do nich. Szachtar odpowiedział, że pomysł jest fajny, inicjatywa jest ciekawa, ale jeszcze dużo drogi przed nimi, żeby się nad tym zastanawiać”.

 

Czyli słynne „negocjacje trwają” to tak naprawdę „Ukraińcy nawet się jeszcze nad nią nie zastanawiają, czy ma jakikolwiek sens”… To trochę zmienia postać rzeczy.

 

Ale co tam, można popuścić wodze wyobraźni i pójść jeszcze dalej. Na przykład skontaktować się z Barceloną. Wiadomo, że w Katalonii sytuacja polityczna jest również bardzo napięta i mówi się nawet, że Barca mogłaby zostać wykluczona z La Liga. Albo zostanie, ale nie będzie mogła grać w Barcelonie (wiem, wiem brzmi absurdalnie) i będzie szukała innego stadionu.

 

Już widzę ten dialog…

  • Hej, jakbyście nie mieli gdzie grać, to we Wrocławiu jest super stadion
  • Dzięki, wolimy Camp Nou, ale jakby co, to będziemy pamiętać o propozycji

 

… a potem będzie można dać tytuł… „Barcelona zagra na stadionie we Wrocławiu? Negocjacje trwają…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *