boisko Milicz Karłów

Zniszczył boisko i narobił 15 tys. zł strat. Teraz odpowie przed sądem

Policjanci z Milicza zatrzymali młodego mężczyznę, który w listopadzie zniszczył murawę boiska na terenie ośrodka wypoczynkowego „Karłów” należącego do OSiR-u. Straty spowodowane przez wandala wyceniono na 15 tys. złotych.

 

Prowadził zespól przez ponad 12 lat. Na koniec roku zrezygnował

Do zdarzenia doszło w połowie listopada. Sprawca jeżdżąc samochodem zniszczył trawiastą murawę na boisku piłkarskim przy ul. Poprzecznej w Milicz. Na całej powierzchni boiska widoczne były ślady pozostawione przez samochód – trawa w wielu miejscach była zryta, a murawa całego boiska mocno uszkodzona. Po zdarzeniu boisko nie nadawało się do dalszego użytkowania. Zarządca obiektu wycenił straty na 15 tysięcy złotych.

 

Po śledztwie policjantom z Milicza udało się ustalić dane sprawcy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Milicza. Policjanci zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli także samochód, którym prawdopodobnie dokonano zniszczeń.

 

Nadchodzi rewolucja w amatorskiej piłce nożnej

– Podejrzanemu za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na kwotę 15 tys. złotych, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody – wyjaśnia asp. szt. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

 

To oczywiście nie jedyne tego typu zdarzenie na dolnośląskich boiskach w ostatnim czasie. Miejmy nadzieję, że w innych przypadkach sprawcy zostaną ujęci i odpowiedzą za swoją głupotę. A innym potencjalnym sprawcą zapali się lampka, że za swój czyn mogą odpowiedzieć karnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *