Falubaz Zielona Góra

Duże zmiany u rywala naszych trzecioligowców. Nowi właściciele i trener

III-ligowy Falubaz Zielona Góra ma nowych właścicieli oraz nowego trenera. Zespół, który na wiosnę będzie walczył o utrzymanie się w lidze, czekają również zmiany kadrowe.

 

Forsell bliski powrotu. Woli Miedź od wicemistrza Finlandii

Na co dzień nie informuję o klubach spoza naszego regionu, chyba że ma to znaczenie na naszych zespołów. Z pewnością to co dzieje w Zielonej Górze ważne jest dla naszych trzecioligowców, zwłaszcza tych, którzy z Falubazem będą walczyć o utrzymanie się w lidze.

 

Najważniejsza zmiana jest taka, że Falubaz mający ogromne problemy finansowe ma nowych właścicieli – zostali nimi współwłaściciele żużlowego Falubazu – Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn. Dzięki temu klub będzie mógł funkcjonować, ale – jak powiedziano na czwartkowej konferencji prasowej – z długów ma wyjść dopiero na koniec 2018 roku.

 

Polkowice nie zwalniają tempa. Drugi dzień i drugie zimowe wzmocnienie

Nowym trenerem został Andrzej Sawicki, który dotąd pracował w Arce Nowa Sól, a pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych będzie Maciej Murawski. Przejmuje on nadzór nad wszystkimi drużynami w Falubazie, a jego akademia piłkarska będzie ściśle współpracowała z klubem.

 

Z zespołem pożegna się na pewno kilku zawodników. Skład ma uzupełnić dwóch doświadczonych graczy (w tym Wojciech Okińczyc) oraz najzdolniejsza młodzież.

 

– Wracam do miasta, gdzie zaczynałem i skąd wyjechałem w świat. Cieszę się z tego powrotu, to moja pierwsza praca w warunkach zbliżonych do profesjonalizmu jeśli chodzi o organizację klubu. Cel jest jasny – utrzymanie się w lidze, choć nie będzie to łatwe zadanie – powiedział trener Andrzej Sawicki.

 

Jak zaznaczył Murawski, celem długofalowym zmian zbudowanie mocnego piłkarskiego organizmu, który ma dobrze szkolić i dawać szansę zaistnienia młodym zawodnikom w wielkiej piłce.

 

Co ciekawe, Maciej Murawski i Andrzej Sawicki w 1992 roku razem przeszli ze Zrywu Zielona Góra do Ślęzy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *