Zagłębie Lubin napastnicy

Zagłębie Lubin ma problem. Świerczok sprzedany a strzelać nie ma kto

Cztery mecze sparingowe – zero strzelonych goli. Takie statystyki na 11 dni prze ligowym meczem z Legią Warszawa nie napawają optymizmem.

 

Lewandowski wraca do Śląska. To oznaka transferowej bezradności

Ktoś powie, że to tylko sparingi. Jednak aż cztery mecze kontrolne bez strzelonej bramki to jednak powód do zmartwień. Zwłaszcza że Miedziowi nie grali z Barceloną czy Bayernem, ale co najwyżej z europejskimi średniakami.

 

Podczas zgrupowania w Belek ostatnimi czterema sparingpartnerami Zagłębia byli:

  • Anży Machaczkała 0:3
  • Grasshopper Zurych 0:0
  • Universitatea Craiova 0:2
  • Hobro IK 0:0

 

Na razie więc Mariuszowi Lewandowskiego ciężko załatać wyrwę, która powstała w ataku po sprzedaży Jakuba Świerczoka do Łudogorca Razgrad. Co ciekawe, świeżo upieczony reprezentant Polski już strzela w nowych barwach.

 

 

Tymczasem w ekipie z Lubina ciężko wskazać następcę Świerczoka. Trener Zagłębia próbuje różnych wariantów – na szpicy ustawia a to Arkadiusza Woźniaka, a to Patryk Tuszyński. Próbuje Krzysztofa Janusa i Bartłomieja Pawłowskiego. Na razie w akcji nie widzieliśmy tylko Martina Nespora, któremu Zagłębie skróciło wypożyczenie do albańskiego Skënderbeu Korçë. Choć szczerze mówiąc w Czechu raczej bym nie upatrywał tego, który nagle zacznie masowo strzelać bramki.

 

Zagłębie na 11 dni przed startem ligi ma więc spory problem. Plus jest taki, że trener Lewandowski ma tego świadomość. – Wpływ na nieskuteczność ma wiele czynników. Strzelecka niemoc nie jest łatwa dla napastników. Nie powiem, że jako trenerzy bagatelizujemy tę sytuację. Trwa proces weryfikacji naszych ofensywnych piłkarzy, oni zdają sobie z tego sprawę, że analizujemy ich postawę. Zobaczymy, czy udźwigną presję. Natomiast wracając do samej skuteczności, to czasem wystarczy jeden mecz na przełamanie, napastnik łapie wówczas potrzebny luz i regularnie strzela – powiedział Lewandowski klubowej stronie internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *