Juan Muniz Śląsk Wrocław

Transferowy hit? Hiszpański pomocnik na celowniku Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław chce kupić niemal 26-letniego Juana Muniza, który jest zawodnikiem hiszpańskiego drugoligowca Gimnastic de Tarragona. Według portalu transfermarkt.pl wyceniany jest on na 400 tys. euro.

 

Młody bramkarz na testach w klubie z Premier League

O poważnym zainteresowaniu ze strony Śląska Munizem, który miał już złożyć ofertę, poinformował na twitterze @janekx89

https://twitter.com/janekx89/status/959910896540807169

 

Według portalu transfermarkt.pl, Juan Muniz wyceniany jest na 400 tys. euro. Zawodnik ma jednak kontrakt tylko do końca czerwca, więc jest to ostatnia szansa dla klubu, by sprzedać gracza, który często jest rezerwowym. W bieżącym sezonie na zapleczu La Liga Muniz zagrał 14 razy, choć rzadko na murawie przebywał 90 minut (w styczniu grał jednak sporo). Szczególnymi statystykami nie może się również pochwalić, bowiem zaliczył zaledwie jedną asystę.

 

Boisko klubu B klasy zniszczone przez nieznanych… drwali

Muniz ma niespełna 26 lat. Jest ofensywnym pomocnikiem, choć może grać również na skrzydle, zwłaszcza prawym. Na takiej pozycji zresztą grał ostatnio w klubie. Ma na swoim koncie 7 meczów w La Liga. Co ciekawe, w najwyższej lidze hiszpańskiej debiutował jako 18-latek w barwach Sportingu Gijon przeciwko Racingowi Santander.

 

Wydaje się, że Muniz byłby sporym wzmocnieniem Śląska i nie tylko dlatego, że WKS ma kłopoty na skrzydłach. Jego mocną stroną są technika i strzał, i choć nie jest typem szybkościowca, to w naszej Ekstraklasie mógłby szybko dorobić się statusu gwiazdy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *